Вже з липня почнеться розсилання повісток через пошту. Під такою повісткою не буде потрібен підпис громадянина. Вона вважатиметься врученою з моменту проставлення відмітки про неможливість її вручити за адресою проживання особи.
Нововведення почне працювати з 16 липня. Про це йдеться у відповідній постанові Кабміну.
Для того, аби прийти в ТЦК по цій повістці, громадянину дається 14 днів. Після цього можна отримати заочний штраф. Після кількох штрафів є ризики відкриття кримінальної справи та подання в розшук.
Такі повістки, нагадаємо, почнуть розсилати після середини липня, коли мине встановлений законом про посилення мобілізації строк 60 днів на уточнення даних. Відповідно до постанови КМУ, повістка про виклик військовозобов’язаного до ТЦК або його відділу може бути надіслана органами військового управління засобами поштового зв’язку з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних. До речі, уточнювати потрібно й адресу місця проживання.
У разі неуточнення протягом 60 днів військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання. Повістка надсилається адресату не пізніше ніж протягом наступного дня після підпису повістки відповідним керівником.
Вручення повістки після оновлення даних
Нагадаємо, з 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію. Він значно посилює ці процеси. Відтепер усі чоловіки віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані в ТЦК.
На це українцям дається 60 днів, тобто до середини липня. Оновити дані можна, прийшовши у військкомат особисто, прийшовши в ЦНАП, зареєструвавшись в електронному кабінеті призовника або ж завантаживши додаток “Резерв+”. Останній наразі є найпопулярнішим способом, їм вже скористалися декілька сотень тисяч осіб.
Станом на зараз відомо, що після оновлення даних у ЦНАПах чи в електронному форматі повістки вручати не будуть. Однак якщо військкомат не матиме якоїсь потрібної інформації про призовника, його можуть запросити особисто прийти в ТЦК. А там, в свою чергу, можуть вже видати повістку на медкомісію, за якою зазвичай йде “бойова” повістка. За її ігнорування передбачена кримінальна відповідальність.