Редакційна політика і стандарти

Експерт (www.expert.in.ua) – незалежний український інформаційний портал, що висвітлює важливі події в Україні та світі.

Наша місія – в оперативному і точному інформуванні читача про події, що відбуваються в Україні та за кордоном. У тому, щоб найбільш повно розкривати найважливіші та найактуальніші теми, що хвилюють читачів.

Наша мета – дати читачеві не тільки вичерпну інформацію про те, що відбувається в країні та світі, подану з різних ракурсів, але також надати привід замислитись про причини та наслідки глобальних процесів, що впливають на наше життя.

Всі журналісти Експерта в своїй роботі дотримуються редакційної політики і стандартів видання.

Стандарти Експерта

Видання Експерт є незалежним від політичних, економічних та інших груп впливу. Вибір тем для публікації і визначення їх важливості для читача цілком залежить від редакції. Видання не стає на чийсь бік у конфліктних ситуаціях і дотримується принципу максимальної об’єктивності.

У правових аспектах своєї роботи Експерт керується нормами законодавства України, міжнародними договорами, ратифікованими Україною, а також рішеннями Європейського суду з прав людини.

Редакційна політика видання не може йти на шкоду національним інтересам України. У той же час Експерт усвідомлює, що особисті позиції чиновників, депутатів та інших осіб, які виступають від імені держави, можуть суперечити національним інтересам країни. Повага до демократичних цінностей, прав і свобод людини, незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, необхідності захисту від будь-якої зовнішньої агресії є безумовним пріоритетом редакційної політики.

Редакційна політика видання відповідає стандартам, прийнятим в розвинених країнах.

Етичні принципи

Редакція не підтримує будь-які форми пропаганди насильства і дискримінації. У тому числі не допускаються до публікації образливі, ксенофобські, расистські, гомофобні, наклепницькі висловлювання.

Журналісти, які порушують ці принципи, будуть притягнуті до відповідальності, аж до припинення співпраці.

Перевірка фактів та джерел

Видання публікує правдиву інформацію в тих рамках, наскільки це може бути встановлено. Перевірка фактів, а також неупереджена та об’єктивна їх подача – це прямий обов’язок журналістів Експерта. Явне розділення фактів і думок є основоположним принципом нашої роботи.

При аналізі фактів та встановленні їх достовірності співробітники видання використовують максимум наявних інструментів і джерел. Матеріал перед публікацією проходить три ступені верифікації, щоб уникнути фактологічних, граматичних, стилістичних та інших помилок.

Робота з анонімними джерелами

Журналісти Експерта зобов’язані не розкривати джерела отримання інформації, якщо вони наполягли на конфіденційності. Безпосередній керівник має право дізнатися ім’я джерела в разі крайньої необхідності, але за умови збереження цієї інформації в таємниці. Зазначені права і обов’язки неодноразово закріплені в рішеннях Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Експерт прагне до побудови довгострокових відносин зі своїми джерелами. Це підвищує довіру читачів до інформації, що публікується виданням, навіть на умовах анонімності співрозмовників. При цьому отримана від перевірених джерел резонансна інформація підлягає обов’язковій перевірці у інших незалежних джерел. Пріоритет надається джерелам, які можуть бути ідентифіковані для читача.

Виправлення та зміни в матеріалах

Редакція вкрай уважно ставиться до питання виправлення недостовірної інформації, а також до можливості всіх зацікавлених сторін представити свою позицію, в рамках загальноприйнятих світових журналістських стандартів. Виправлення і доповнення матеріалу є обов’язком автора і його редактора, якщо об’єктивно доведена необхідність такого втручання.

Інформаційні матеріали, в які були внесені правки та зміни після публікації на сайті, позначаються спеціальною плашкою “оновлено”.

Експерт прагне оперативно виправляти помилки в матеріалах. Щоб запросити виправлення, надішліть листа електронною поштою за адресою reklama.expert@ukr.net або зателефонуйте (066) 693-17-87

Експертність

Наші автори володіють високим рівнем знань в областях, які висвітлюють у своїх матеріалах. У той же час видання прагне надати всі можливі погляди на події, проблеми та процеси. Тому видання може залучати експертів і лідерів громадської думки для створення контенту.

Експерти видання

Експерти і коментатори Експерти – це завжди люди, які глибоко володіють темою, розбираються в певних процесах і мають авторитет у тій чи іншій області. В матеріалах використовуються тільки коментарі людей, які мають знання та досвід по темі.

Авторитетність

При роботі над матеріалами журналісти Експерта прагнуть отримати коментарі тільки досвідчених і авторитетних експертів.

Це гарантує надання читачам інформації від ньюсмейкерів, які розбираються в темі та мають хорошу репутацію.

Достовірність

У роботі з контентом редакція Експерта дотримується точності, правдивості та прозорості. Всі матеріали ретельно перевіряються перед публікацією для того, щоб уникнути фактичних помилок за темами, які висвітлюються. Достовірність інформації підтверджується відповідними цитатами з надійних джерел, а також посиланнями на них.

Оперативність

Експерт прагне якомога швидше надати читачеві нову і важливу інформацію. У разі появи термінового інформаційного повідомлення, новина випускається швидко з невеликою кількістю тексту, а потім доповнюється більш детальною інформацією по темі.

Ексклюзивність

При наявності в мережі Інтернет великої кількості інформаційних ресурсів, які щохвилини публікують часто одну й ту саму інформацію, Експерт прагне дати читачам нові подробиці і важливі деталі по головним темам. Журналісти видання в своїх матеріалах розглядають те, що відбувається з різних сторін, висвітлюють всі точки зору, відповідають на питання, які виникають або можуть виникнути у читача під час аналізу подій і процесів.

Чому нам можна довіряти

У своїй роботі Експерт дотримується таких принципів, як неупередженість, незалежність та подача лише перевіреної інформації з надійних першоджерел.
Ми не публікуємо інформацію, основою якої є неперевірені чутки або анонімні джерела інших ЗМІ. У кожному матеріалі є дані про те, звідки Експерт взяло ту чи іншу інформацію.
Для коментарів та більш детальних пояснень по складних темах ми звертаємося до ключових державних посадовців, глав відомств та авторитетних експертів.
Ми не підтримуємо інтересів жодної партії чи корпорації, а також є незалежними від політичних, економічних та інших груп впливу. Експерт виключає можливість пропаганди і маніпуляції думкою читача, не стає на чийсь бік у конфліктних ситуаціях і дотримується принципу максимальної об’єктивності. Вибір тем для публікації і визначення їх важливості для читача цілком залежить від редакції.

Формати матеріалів Експерта

Експерт використовує кілька форматів матеріалів, за допомогою яких надає інформацію читачеві.

Новини

Оперативна інформація про актуальну подію. Головне завдання новини – проінформувати читача про те, що відбувається, дати йому вичерпну інформацію. Вона може бути як у форматі короткого інформаційного повідомлення, так і містити додаткові подробиці по темі. В новині може бути представлена тільки одна точка зору. В новині обов’язково вказано джерело інформації.

Збірна/розширена новина.

Матеріал, які дає читачеві всі відомі на даний момент факти щодо певної події, фото-відео матеріали, коментарі експертів і передісторію.

Статті

Аналітичний матеріал, підготовлений журналістом. Автор тексту проводить аналіз події/ситуації/процесу, зіставляє факти, описує можливі наслідки. Стаття обов’язково містить коментарі експертів.

Експертна стаття

Матеріал, написаний для Експерта експертом у певній темі або сфері діяльності. Стаття проходить такі ж етапи узгодження теми та редагування, як і матеріали журналістів Експерта.

Інтерв’ю

Бесіда журналіста з ньюсмейкером, який на думку видання актуальний і цікавий читачеві.

Бліц-інтерв’ю. Короткий варіант інтерв’ю.

Найчастіше охоплює одну актуальну тему. Проходить або при незапланованій зустрічі з ньюсмейкером, або при наявності теми, яка вимагає негайного висвітлення.

Колонки і думки

Матеріал, в якому журналіст Експерта висловлює свою точку зору відносно певної події.

Думка.

Матеріал, в якому експерт у певній сфері розкриває своє бачення тієї чи іншої ситуації або процесу.

Для кого ми пишемо

Редакція Експерта публікує контент на підставі точної і перевіреної інформації, зрозумілий для максимально широкого кола читачів. У виборі тем для матеріалів журналісти і редактори орієнтуються на актуальні події, тренди і інформаційні приводи, які цікавлять читачів в даний момент.

Робота з фото і відео контентом

Для ілюстрування публікацій Експерт використовує свої фото, або фото з фотостоків/ фотоагенцій по редакційній підписці. Всі матеріали редакція по можливості доповнює актуальним фото і відео контентом.

Взаємодія з рекламодавцями

Матеріали, які розміщуються на Експерті в розділі “Прес-релізи”, публікуються на правах реклами. Також рекламні матеріали можуть позначатися плашками “Спецпроект”, “Партнерський матеріал”, Promo. За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Рекламні матеріали мають відповідати рекламному законодавству та актуальній версії реакційної політики і стандартів Експерта.

Взаємодія з читачами

Експерт цінує своїх читачів і постійно вдосконалюється, щоб задовольняти їх інформаційні потреби. На головній сторінці сайту розміщені контакти – номер телефону та адреса електронної пошти, за якими можна зв’язатися з редакцією.