Нове дослідження перевернуло уявлення вчених про старіння людини

Нове  дослідження абсолютно перевернуло уявлення науковців про старіння в організмі людини. Вчені зі Стенфордського університету виявили, що цей процес не є рівномірним.

За словами дослідників, деякі частини людського тіла починають старіти раніше за інші. І це стосується навіть органів та клітин, пише The Washington Post.

Науковці дивувалися, чому ідентичні лабораторні миші, вирощені з однаковою ДНК і в однакових умовах, у старості стають різними та помирають у різний час.

Дослідники помітили, що деякі миші весь час проводять час у русі, мчать на своїх колесах. Інші ж забувають про прості завдання й шкутильгають постійно з місця на місце. Генетично вони залишалися нерозрізненими, але процеси старіння у них проходять по-різному, кажуть дослідники.

Спроби вчених розгадати, що відбувається всередині цих мишей, переосмислюють загалом уявлення про старіння. Це відкрило нову область дослідження того, що науковці називають “старінням органів”, яке розглядає, як різні частини тіла починають старіти раніше за інші, впливаючи на те, які захворювання розвиваються та скільки людина живе.

“Старіння – це щось особисте, воно відбувається на унікальному молекулярному рівні всередині кожного з нас. Коли ми дізнаємося, як наші власні органи старіють, то зможемо загальмувати або прискорити цей процес”, – розповіли науковці зі Стенфордського університету.

Використовуючи передову молекулярну біологію, генетику та великі дані для аналізу зразків крові людей, вчені визначили, що деякі люди “старіють серцем”, тобто серце здається набагато старшим за решту органів тіла. Або у людини “старіє мозок” чи “старіють м’язи”, але вона з “молодою печінкою”. Майже будь-який орган може першим показати ознаки екстремального старіння, переконані експерти.

За словами дослідників, наслідки старіння мозку на тривалість життя є найбільш значними. Люди з дуже “старим мозком” мали в 3,4 раза більше шансів захворіти на хворобу Альцгеймера, ніж їхні однолітки з “молодим мозком”.

“Старий мозок” був найбільш сильним прогнозом смертності. Це свідчить про те, що цей орган може бути центральним регулятором тривалості життя людей”, – відмітили автори дослідження.

Результати підкреслюють, “наскільки складним є старіння”, наголосив керівник групи науковців Гамільтон Се-Хві О.

Однак найважливішим висновком у новому дослідженні є те, що вік органів можна корегувати. Вчені порівняли стан органів людей з їхнім способом життя і виявили, що ті, хто часто курить, п’є або їсть оброблене м’ясо, були схильні до прискореного старіння органів. Натомість особи, що регулярно займалися спортом мали більш молоді органи.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Чоловіків чекають у ТЦК до 5 лютого: за ігнорування покарають

Військовозобов'язаним українцям зі статусом "обмежено придатні" потрібно встигнути пройти ВЛК та оновити військово-облікові дані. Що…

17 хв. ago

Російський генерал, який провалив захоплення Києва, керуватиме угрупованням «Південь»

Генерала, який провалив захоплення Києва, поставили керувати угрупованням «Південь» в Україні. Про це повідомляють російські…

25 хв. ago

Штрафи гарантовані: за що каратимуть підприємців з 1 січня

Вже з 1 січня 2025 року в усіх торгових закладах повинні бути POS-термінали. Підприємці, що…

36 хв. ago

Банки збільшили ввезення готівкової валюти в Україну до максимуму з початку року

Обсяг готівкової іноземної валюти, яку банки ввезли в Україну в жовтні 2024 року, становив 1,684…

45 хв. ago

Дати ракети до 5500 км: в НАТО ухвалили історичне рішення щодо України

Парламентська асамблея НАТО закликала уряди країн-членів надати Україні ракети середньої дальності. Йдеться про балістичні ракети дальністю 1000-5500…

53 хв. ago

Модні пуховики на зиму 2025: вони підійдуть кожній (фото)

Зима 2025 обіцяє бути стильною і затишною завдяки актуальним моделям пуховиків, які поєднують комфорт, функціональність…

1 годину ago