Інтервальне голодування рекламується через низку короткострокових переваг, виявлених в останніх дослідженнях. Цю практику як спосіб контролювати свою фігуру пропагують такі знаменитості, як Дженніфер Еністон, Х’ю Джекман, Холлі Беррі, Кріс Хемсворт і Кортні Кардаш’ян. Але разом з тим мало що відомо про його довгострокові наслідки. Нове дослідження виявило деякі тривожні зв’язки, які можуть переважити переваги інтервального голодування в довгостроковій перспективі.
Одна з форм цього популярного дієтичного втручання, відома як обмежене в часі харчування, полягає в тому, що люди, які дотримуються дієти, обмежують споживання їжі до восьми годин або менше на добу, а решту 16 годин або й більше постують, пише ScienceAlert.
Хоча дехто застосовує цю екстремальну форму дієти під наглядом лікаря для вирішення конкретних проблем зі здоров’ям, багато хто використовує її як спосіб прискореного схуднення без консультації з лікарем.
Вага, безумовно, є одним з аспектів здорового тіла, проте дослідження китайських вчених свідчить, що таке голодування пов’язане з серйозними довгостроковими наслідками, включаючи серцево-судинні захворювання і передчасну смерть. Причому це стосується як звичайних пацієнтів, так і хворих на рак.
“Ми виявили, що люди, які дотримувалися восьмигодинної схеми харчування, мали вищий рівень серцево-судинної смертності”, – зробили вони висновок.
Тривожні висновки медиків
Експеримент базувався на даних понад 20 тисяч дорослих американців, які брали участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування у 2003-2018 роках, а дані про смертність учасників станом на грудень 2019 року були отримані з Національного індексу смертності Центру з контролю та профілактики захворювань США.
Аналіз показав, що люди, які обмежували свій денний прийом їжі вісьмома годинами або менше, мали на 91% вищий ризик смерті від хвороб серця й на 66% – від інсульту. Вчені також переконались, що інтервальне голодування точно не впливає на зниження такого ризику.
Команда виявила, що люди, які дотримувалися такого голодування, мали меншу суху м’язову масу, що було пов’язано з серцево-судинною смертністю.
“Пацієнтам, особливо з наявними захворюваннями серця або раком, дуже важливо знати про зв’язок між 8-годинним інтервальним голодуванням та підвищеним ризиком серцево-судинної смерті”, – наполягають лікарі.
Водночас, для людей, хворих на рак, прийом їжі протягом 16 годин або більше протягом дня виявився пов’язаним зі зниженням ризику смерті від раку.
“Дієтичні рекомендації мають бути більш персоналізованими”, – дійшли висновку медики.