Російська промисловість неспроможна повністю покривати потреби ЗС РФ у знаряддях, стволах і снарядах необхідного калібру 170 мм. У зв’язку з цими проблемами Кремль звернувся за допомогою до КНДР та отримав необхідну артилерію для продовження російсько-української війни. Про те, які нові проблеми з’явилися у росіян через співпрацю з Північною Кореєю, розповіло Forbes .
Видання звернуло увагу на прибуття ешелону, завантаженого гаубицями “Коксан” M-1989 Північної Кореї. Це вже другий ешелон, який прибув до РФ протягом останніх двох місяців. Тим часом РФ входила до російсько-української війни, маючи 2 тис. гусеничних гаубиць, але на третій рік боїв 800 з них знищено. Крім того, є брак нових стволів, тож ще 100 гармат не працює, хоч і вціліли. З іншого боку, військово-промисловий комплекс росіян не може впоратися із випуском нових гармат, при цьому за складами часів СРСР вишукують іржаві установки та намагаються їх відновити, пояснили у статті. Таким чином, КНДР вирішує проблеми росіян щодо артилерії, підсумував автор Forbes, але і з цим не все гаразд — виникли нові проблеми.
Про що говорить постачання гаубиць КНДР до РФ і які наслідки цього процесу:
гаубиці M-1989 стріляють снарядами калібру 170 мм, а це “незвичний калібр для росіян”;
джерелом снарядів 170 мм для російської армії стане КНДР — лише у цій країні є відповідні заводи;
Північна Корея також передала РФ снаряди звичних для росіян калібрів (122 і 152 мм), а співробітництво в цьому напрямі говорить про те, що російський ВПК не здатний виготовити необхідну кількість засобів ураження;
КНДР в обмін на гармати Чучхе отримує технології виготовлення ракет і підводних човнів, носіїв ядерної зброї.
«Якщо обережно говорити, то російські сили стають залежними від північнокорейської зброї. Кожна M1989, яка стає російською, мабуть, поглиблює залежність Росії від Північної Кореї», – підсумував автор Forbes.
У той же час видання виділило несумірність технологій, якими обмінюються північнокорейці та росіяни. Якщо КНДР отримує ядерні технології, то РФ – старі гармати.
«Але який вибір у Росії, оскільки її виснажений артилерійський корпус поступово стає північнокорейським?» — риторично спитало видання.
Фінляндія завершила перший етап будівництва захисного загородження на кордоні з Росією – збудовано 35 км 4,5…
Нині багато хто приділяє більше уваги здоров'ю кишківника через зростання випадків хвороб шлунково-кишкового тракту. Гастроентеролог Джозеф Салхаб…
Троянди після кількох років вирощування можуть вже не так активно рости навесні та квітнути. Усунути…
Атака безпілотників на територію Росії тривала три дні поспіль. Російське міністерство оборони нарахувало понад 750…
На тлі погіршення репутації в США та охолодження відносин із президентом США Дональдом Трампом найбагатша людина у…
Вакцинуватися проти гепатиту А треба, особливо людям з груп ризику, однак існують певні ситуації та…