Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї перебуває під охороною надсекретного елітного підрозділу, настільки засекреченого, що про його існування не знають навіть у Корпусі вартових Ісламської революції. Про це повідомляє британське видання The Telegraph з посиланням на іранських посадовців.
«З огляду на побоювання, що ізраїльська розвідка глибоко проникла у структури режиму, підрозділ, відповідальний за безпеку Хаменеї, зберігався в абсолютній таємниці — настільки, що навіть високопосадовці КСІР не знали про його існування», — зазначає джерело видання.
Один зі співрозмовників наголосив, що попри смертельну загрозу, Хаменеї не ховається в бункері, проте його життя під серйозною загрозою. Саме тому охорону довірили структурі, про яку ніхто не чув — щоб виключити ймовірність шпигунства або витоків.
За даними журналістів, 86-річний лідер Ірану раніше мешкав у так званому «Домі керівництва» в 11-му окрузі Тегерана. Однак останні відеозаписи свідчать про зміну локації. Замість знайомих інтер’єрів — нові фони з коричневими шторами та портретом аятоли Хомейні, засновника Ісламської Республіки.
Аналіз відео показує, що ці звернення були записані в медіацентрі КСІР у центрі Тегерана. Це може свідчити, що Хаменеї перебуває десь поблизу або навіть під самим приміщенням.
Видання підкреслює: попри чутки про нібито підготовку втечі іранських лідерів до Москви, Хаменеї не має наміру залишати країну. «Він не збирається тікати, як це зробив Асад. Його присутність в Ірані — питання морального духу всієї нації», — цитує видання неназване джерело.
На тлі вибухів, вбивств соратників і загальної напруги, вважається малоймовірним, що Хаменеї ще користується автомобілем для переміщення містом.
Окрему тривогу лідеру Ірану спричинило вбивство у 2020 році ключового ядерного фізика Мохсена Фахрізаде за допомогою дистанційного роботизованого пристрою. Але ще більший резонанс викликала смерть лідера «Хезболли» Хасана Насралли, вбитого ізраїльським ударом по підземному бункеру в Бейруті. Найбільше Хаменеї вразило припущення, що інформацію про місцезнаходження Насралли могли злити не зсередини «Хезболли», а з самого Тегерана.
The Telegraph вказує, що Ізраїль міг роками відстежувати пересування Хаменеї. Хоча сам він не користується гаджетами, оточення лідера — цілком. Перехоплені розмови, електронна пошта, зашифрований трафік — усе це збирається, аналізується штучним інтелектом і використовується для вирахування можливих локацій.
У разі ухвалення рішення про ліквідацію, сценарії можуть бути різними: від удару дрона до рейду спецназу на зразок операції із знищення Усами бен Ладена.