Україна готується до масштабної реформи вищої освіти, яка передбачає перехід від радянської моделі галузевих університетів до багатопрофільних та сучасних освітніх закладів європейського типу. Про це розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.
Галузеві університети, які створювались у Радянському Союзі для обслуговування конкретних секторів промисловості (друкарські, автодорожні, аграрні тощо), не відповідають сучасним потребам. У Європі подібна модель відійшла в минуле. Її замінили універсальні заклади, що пропонують широкий вибір спеціальностей, гнучкі навчальні програми та конкурентне середовище для викладачів.
«Масштабність університету створює більше можливостей для студентів, від вибору предметів до доступу до потужнішої наукової інфраструктури», — зазначив Винницький.
МОН планує поступовий перехід до трьох типів закладів:
Одним із ключових критеріїв оцінки ефективності закладів стане частка студентів, які навчаються за державним замовленням. Якщо менше третини студентів — «бюджетники», це стане підставою для скорочення чи об’єднання закладу.
Загалом після укрупнення в Україні залишиться приблизно 100 університетів, але ця цифра не остаточна.
Як зауважив Винницький, якісні зміни можливі тільки за умови підвищення управлінської спроможності керівництва університетів.
Народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що США стали союзником Росії. Так депутатка відреагувала на заяву…
Близько сотні жінок із Таїланду стали жертвами міжнародної злочинної схеми торгівлі людськими яйцеклітинами. Під виглядом…
Українська судова система виявляє свою байдужість до захисту прав громадян, коли йдеться про рішення ТЦК.…
Стало відомо, що Дніпровський районний суд став на бік "Дніпрогазу", зобов'язавши місцевого жителя виплатити додатково…
Українці, які підлягають призову на військову службу, зобов'язані повідомляти ТЦК та СП про будь-які зміни…
Без значних інвестицій, технологічного прориву, змін у регулюванні та скасування західних санкцій Росія вже в…