Замість дітей пише ШІ: вчителів і батьків суворо попередили

В умовах, коли штучний інтелект (ШІ) стає все більш поширеним, учителі по всьому світу часто відчувають себе детективами, адже їм доводиться постійно перевіряти роботи учнів на оригінальність.

Втім, лише 10% навчальних закладів мають чіткі правила щодо використання ШІ, повідомляє ЮНЕСКО. Відсутність таких вказівок підвищує ризик неправильної оцінки, порушень конфіденційності та неоднакових підходів до дисциплінарних заходів.

Доступ в Інтернет. Фото: скрін youtubeДоступ в Інтернет. Фото: скрін youtube
Доступ в Інтернет. Фото: скрін youtube

ЮНЕСКО рекомендує школам розробити основні принципи використання ШІ, щоб допомогти учням краще орієнтуватися в етичних питаннях.

Ось сім правил, які радять запровадити експерти:

  1. ШІ має використовуватися лише для навчальних цілей – технології повинні допомагати учням у навчанні, а не виконувати завдання замість них.
  2. Нове не повинно порушувати існуюче – забезпечте, щоб впровадження ШІ дотримувалося законів про безпеку, конфіденційність і права власності.
  3. Підвищуйте обізнаність – учні, вчителі та батьки мають розуміти, як працює ШІ, його межі та етичні питання.
  4. Аналіз ризиків та можливостей – країни можуть надати підтримку для ефективного впровадження ШІ, як-от навчальні посібники з безпечного використання технологій.
  5. Формування академічної доброчесності – вчителі можуть одразу вказувати, де можна використовувати ШІ, а де ні, що полегшить учням розуміння меж.
  6. Людина – основний приймач рішень – ШІ може допомагати, але не замінювати вчителів.
  7. Регулярна переоцінка – політика щодо ШІ має постійно вдосконалюватися, враховуючи відгуки учнів, учителів та батьків.

Освітян також закликають заохочувати учнів використовувати ШІ з користю, пояснюючи, що цей інструмент не може передати їхній особистий досвід та унікальний стиль. Пані Яніна Хіжінська наголошує, що роботи, створені ШІ, часто надто загальні та позбавлені емоцій. Вона радить учителям навчати дітей писати самостійно, додаючи особисті думки та погляди, що робить їхні тексти живими.

Якщо вчителі підозрюють плагіат, можна скористатися такими сервісами для перевірки- GPT Detector, AI Detector, AI Content Detector, ZeroGPT і Writefull. Однак, варто пам’ятати, що такі інструменти можуть помилятися.

Важливо розрізняти, коли використання ШІ є допустимим. Наприклад, без посилання можна використовувати ШІ для генерації ідей або перевірки граматики, а з посиланням – у випадках, коли створений текст є завершеною частиною роботи.

Коломієць Надія

Recent Posts

Податкова може покликати на розмову через 200 гривень: українцям надходять повістки

Українці почали отримувати дивні листи із податкової – з офіційним запрошенням прийти на розмову. Приводом…

7 хв. ago

Шокуюча правда про популярний український смаколик: дієтолог розкрила небезпеку

На полицях українських магазинів продаються солодощі, які позиціонуються як корисна заміна цукерок. Але насправді вони…

11 хв. ago

Удар по Україні вночі: де сталися «прильоти»

У ніч проти 25 травня окупанти влаштували повітряну атаку по Україні. Про деталі повідомили у Повітряних силах України. Противник здійснив комбінований…

17 хв. ago

До 3000 гривень надійде на картку 28 травня: хто одержить гроші

Одні українці отримають 2000 гривень, а інші — 3000 гривень. Держава надасть гроші на проживання внутрішньо переміщеним особам. Але тільки…

22 хв. ago

В РФ нажахані діями Путіна: до якого відчайдушного кроку готові вдатися

В РФ все більше представників еліт, в тому числі з близького оточення кремлівського диктатора Володимира…

38 хв. ago

Провал спуску на воду 5000-тонного есмінця: в КНДР затримали трьох високопосадовців

У Північній Кореї заарештовано трьох високопосадовців після провального спуску на воду нового військового корабля, за яким…

50 хв. ago