Українські юнаки, яким скоро виповниться 18 років, стоять перед “похмурою дилемою”: виїхати з України чи залишитися, побоюючись, що потім їх із країни не випустять чи мобілізують.
Про це пише агентство Reuters.
Воно наводить історії Романа Білецького, який вважав за краще виїхати до Словаччини вчитися управлінню бізнесом, та Андрія Котика, який пішов до армії 2022 року, коли йому виповнилося 18.
“Я відкладав рішення до самого кінця. Це був квиток в один кінець”, – сказав Роман Reuters, перебуваючи у своєму гуртожитку.
“Я все обдумав і вирішив, що маю записатися. Я сказав… я піду захищати свою батьківщину. Краще служити, ніж тікати”, – вважає Котик, який служить у Харківській області.
Ні Білецький, ні Котик не сказали, що жалкують про свій вибір.
У Reuters зазначили, що поспілкувалися з напівдюжиною молодих українців, а також із родичами, офіцерами з набору в армію та посадовими особами, і все вказує на похмуру дилему, з якою стикаються тисячі хлопців та їхні сім’ї з наближенням дорослішання: залишатися чи їхати? Хоча більшість залишаються залишати батьківщину, деякі все ж таки зважилися вирушити за кордон, щоб уникнути перспективи поранення чи смерті в окопах, коли “Росія має перевагу, а Україна відчайдушно намагається поповнити свої виснажені та старіючі лави”.
За словами посла Канади в Україні Наталки Цмоць, середній вік українських солдатів становить 40 років. Київ не розкриває таких даних.
За даними ЄС, які наводить агентство, понад 190 000 українських підлітків віком від 14 до 17 років зареєструвалися для набуття тимчасового статусу захисту у країнах спільноти з початку конфлікту.