Нове дослідження перевернуло уявлення вчених про старіння людини

Нове  дослідження абсолютно перевернуло уявлення науковців про старіння в організмі людини. Вчені зі Стенфордського університету виявили, що цей процес не є рівномірним.

За словами дослідників, деякі частини людського тіла починають старіти раніше за інші. І це стосується навіть органів та клітин, пише The Washington Post.

Науковці дивувалися, чому ідентичні лабораторні миші, вирощені з однаковою ДНК і в однакових умовах, у старості стають різними та помирають у різний час.

Дослідники помітили, що деякі миші весь час проводять час у русі, мчать на своїх колесах. Інші ж забувають про прості завдання й шкутильгають постійно з місця на місце. Генетично вони залишалися нерозрізненими, але процеси старіння у них проходять по-різному, кажуть дослідники.

Спроби вчених розгадати, що відбувається всередині цих мишей, переосмислюють загалом уявлення про старіння. Це відкрило нову область дослідження того, що науковці називають “старінням органів”, яке розглядає, як різні частини тіла починають старіти раніше за інші, впливаючи на те, які захворювання розвиваються та скільки людина живе.

“Старіння – це щось особисте, воно відбувається на унікальному молекулярному рівні всередині кожного з нас. Коли ми дізнаємося, як наші власні органи старіють, то зможемо загальмувати або прискорити цей процес”, – розповіли науковці зі Стенфордського університету.

Використовуючи передову молекулярну біологію, генетику та великі дані для аналізу зразків крові людей, вчені визначили, що деякі люди “старіють серцем”, тобто серце здається набагато старшим за решту органів тіла. Або у людини “старіє мозок” чи “старіють м’язи”, але вона з “молодою печінкою”. Майже будь-який орган може першим показати ознаки екстремального старіння, переконані експерти.

За словами дослідників, наслідки старіння мозку на тривалість життя є найбільш значними. Люди з дуже “старим мозком” мали в 3,4 раза більше шансів захворіти на хворобу Альцгеймера, ніж їхні однолітки з “молодим мозком”.

“Старий мозок” був найбільш сильним прогнозом смертності. Це свідчить про те, що цей орган може бути центральним регулятором тривалості життя людей”, – відмітили автори дослідження.

Результати підкреслюють, “наскільки складним є старіння”, наголосив керівник групи науковців Гамільтон Се-Хві О.

Однак найважливішим висновком у новому дослідженні є те, що вік органів можна корегувати. Вчені порівняли стан органів людей з їхнім способом життя і виявили, що ті, хто часто курить, п’є або їсть оброблене м’ясо, були схильні до прискореного старіння органів. Натомість особи, що регулярно займалися спортом мали більш молоді органи.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

3 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

14 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

20 хв. ago

Студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали

В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…

22 хв. ago

СБУ повідомила про підозру у державній зраді нардепу Новинському: деталі

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…

25 хв. ago

Попався навіть 50 Cent: на популярному острові туристів саджають за матюки

Один із мальовничих островів у Карибському морі дуже популярний серед туристів. Однак там не можна…

27 хв. ago