Вже через декілька днів у супермаркетах зростуть ціни на пластикові пакети

Українські магазини вже з 1 лютого зобов’язані продавати пластикові пакети за цінами не нижчими за 2 грн. Наразі супермаркети надають покупцям пакети по 10-12 копійок, тобто ціни зростуть у кілька десятків разів.

Нововведення передбачено законом про обмеження обігу пластикових пакетів (1489-IX). Безкоштовне розповсюдження пакетиків заборонено ще з 10 грудня, але поки що магазини самі встановлюють їхню вартість. Про це повідомляє Експерт з посиланням на Обозреватель.

Мінімальні ціни на поліетиленові кульки визначив Кабінет міністрів. Супермаркети мають право продавати пакети дорожче, але не дешевше, ніж за такими цінами:

  • 2 грн – за пакет без ручок та бічних складок;
  • 2,5 грн – за пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бокових складок;
  • 3 грн – за пакет із ручками та бічними складками.

Йдеться про пакети зі стінками завтовшки 50 мкм. Більш тонкі звичайні та оксорозкладні пластикові пакети (товщиною до 50 мкм) повністю заборонять з 10 березня 2022 року.

Крім того, заборона не поширюється на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети для пакування свіжої риби, м’яса, сипких продуктів, льоду. Вони можуть безкоштовно використовуватися як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

За допомогою таких обмежень українців хочуть привчити до поступового зменшення використання пластику. Як підрахували в Міністерстві економіки, зараз лише одна людина за рік використовує в середньому 500 пакетів.

Це шкодить екології. “Вони служать лише кілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля”, – пояснював перший заступник міністра економіки України Денис Кудін.

Наступним кроком може стати подорожчання пластикових пляшок. Наприклад, у розвинених країнах Європи вже стягують окрему платню за напої у пластиковій тарі. А серед місцевих жителів здавати пластикові пляшки за гроші – звичайна практика.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии