Ілон Маск починає випробування мозкового імпланту на людях

​Компанія Ілона Маска Neuralink отримала дозвіл на випробування мозкового імпланту на людях. Фахівці компанії стверджують, що їхня розробка зможе значно покращити якість життя людей, які страждають на важкі захворювання.Neuralink домоглася дозволу на проведення випробувань на людях після того, як їхній виріб було випробувано на піддослідних тваринах. А тепер про початок випробувань на людях повідомило агентство Reuters.

Випробування зі вживленим мозковим імплантом на тваринах виявилися доволі успішними. Отже, Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA), нарешті, дало дозвіл керівництву Neuralink розпочати випробування на людях.

Попередньо Ілон Маск із своїми підопічними розраховував провести випробування на 10 пацієнтах. Однак, як стало відомо, FDA знизило кількість учасників експерименту. Втім, зараз достеменно невідомо, скільки людей братимуть участь у клінічних випробуваннях. Відомо лише, що це будуть люди, які паралізовані через травму шийного відділу спинного мозку або бічний аміотрофічний склероз.

Імплант вживлятимуть пацієнтам у ділянку мозку, яка відповідає за здатність людини рухатися. Фахівці Neuralink кажуть, що їхня початкова мета – дати можливість людям за допомогою думки керувати курсором або клавіатурою комп’ютера. Зрештою, вживлені імпланти повинні принести полегшення та покращити якість життя людям, які страждають на параліч, ожиріння, аутизм, депресію та шизофренію.

Відомо, що перше випробування буде тривалим – до 6 років. Однак експерти вважають, що навіть якщо воно матиме успіх, все ж таки до початку комерційного використання методу зі вживленням імплантів пройде ще не менше 10 років.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии