Близько третини людей по всьому світу прокидається приблизно в один і той самий час. Переважно це часовий проміжок з 3-4 години ранку. Що дивно, під час такого нічного підйому люди почуваються більш бадьорими, аніж потім зранку. Фахівці зі сну вважають, що такі пробудження часто пов’язані зі стресом, пише Радіо Трек.
Експерти встановили, що стрес не збільшує кількість нічних пробуджень, але робить їх більш усвідомленими.
Окрім стресу, причиною можуть бути нерегулярний розпорядок дня, надмірне читання негативних новин перед сном, а також брак свіжого повітря.
Прокидання о 3 або 4 годині ранку зумовлене тим, що більшість людей лягають спати між 23:00 і північчю та прокидаються близько 7-8 ранку.
Впродовж ночі у нас чергуються фази швидкого сну, а з наближенням ранку кількість часу, проведеного у фазі швидкого сну, зростає, роблячи сон легшим і сповненим сновидінь. І пробудження близько 3-4 ранку можуть бути пов’язані з тривожними снами, хоча це не завжди кошмари.
Щоб покращити свій сон, експерти радять перед сном робити список справ на наступний день. Це допомагає звільнити мозок від незавершених думок та зупинить нічні пробудження.
Незайвим буде загалом дотримуватися режиму сну, лягати спати щодня в один і той же час, та прокидатися теж – в один і той же час. Впродовж дня бувати на свіжому повітрі та займатися помірною фізичною активністю.