Іран концентрує армійські підрозділи на кордоні з Азербайджаном

Згідно з інформацією видання haggin.az, Іран знову концентрує армійські підрозділи на кордоні з Азербайджаном. За даними, розміщеними на телеграм-каналах, близьких до «Хезболла» та КВІР, іранська армія зосереджена в районах, що межують з Ордубадським районом Нахчіванської автономної республіки.

Повідомляється, що це пов’язано зі зростанням напруженості на умовному кордоні між Азербайджаном і Вірменією. Як відомо, вже кілька днів офіційні особи Вірменії стверджують, що Баку концентрує армію вздовж кордону: те саме, до речі, робить і Єреван.
Крім того, прем’єр-міністр Нікол Пашинян проводить одну за одною телефонні розмови з лідерами зарубіжних країн, заявляючи, що Азербайджан нібито готується до масштабного нападу на Вірменію. Днями Пашинян провів телефонну розмову із президентом Ірану Ебрахімом Раїсі. За інформацією, розповсюдженою іранською стороною, під час телефонної розмови обговорювалася ситуація у регіоні.

Заступник голови адміністрації президента Ірану з політичних питань Мохаммад Джамшиді оприлюднив подробиці телефонної розмови Нікола Пашиняна та Ебрахіма Раїсі. За його словами, відповідаючи Пашиняну, Раїсі озвучив такі тези:

  • Будь-який крок до геополітичних чи прикордонних змін у регіоні – це червона лінія.
  • Запрошення іноземців поза форматом 3+3, спільні військові навчання та «підозрілі візити» ускладнюють ситуацію.
  • Іран готовий допомогти обом сторонам вирішити розбіжності.


У свою чергу, іранське державне інформаційне агентство ІРНА повідомляє, що Раїсі, наголосивши на телефонній розмові на ролі Ірану як регіонального гравця, вказав на той факт, що Тегеран готовий зробити власні кроки для запобігання будь-яким геополітичним змінам у регіоні. Він також наголосив, що його країна виступає проти будь-якої регіональної напруженості та будь-якої зміни історичних кордонів у регіоні.

Опозиційне агентство Iran International, що базується в Лондоні, повідомляє, що Тегеран попередив Баку про «неприпустимість нападу».

Одне з джерел, на які посилається агентство, заявило, що Азербайджан розпочав розробку плану «Б» у координації з Туреччиною та Ізраїлем проти можливого військового втручання Ісламської республіки проти Баку.

Не секрет, що Іран є основною силою, яка протидіє відкриттю Зангезурського коридору в регіоні. Тегеран стверджує, що відкриття цього коридору призведе до «зміни кордонів у регіоні та закриття дороги до Чорного моря через Вірменію». До цього Іран зосередив армійські підрозділи на кордонах Азербайджану та виступав із погрозами на адресу Баку.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии