Здоров’я серцево-судинної системи є важливою темою сучасної медицини, і використання певних ліків може мати значні наслідки для нашого серцевого добробуту. Зокрема, деякі препарати можуть викликати серцевий напад.
З якими ліками треба бути обережними, розповідає Marca.
Які ліки треба приймати з обережністю?
Доктор Ауреліо Рохас назвав три поширені препарати, які, незважаючи на те, що вони широко використовуються, можуть збільшити ризик серцевих нападів та інших серцево-судинних проблем, якщо їх приймати неналежним чином.
Ібупрофен та інші нестероїдні протизапальні засоби
Ібупрофен разом з іншими НПЗЗ, такими як напроксен і декскетопрофен, часто використовується для полегшення болю та зменшення запалення.
Однак його тривале застосування або у великих дозах може бути шкідливим. За словами доктора Рохаса, ці ліки можуть збільшити ризик гіпертонії, інфаркту, серцевої недостатності та навіть інсульту.
Перед частим або тривалим використанням НПЗЗ обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Існують альтернативні засоби для знеболення, які можуть бути безпечнішими для здоров’я серцево-судинної системи.
Антибіотики: азитроміцин і фторхінолони
Антибіотики необхідні для лікування поширених бактеріальних інфекцій; однак деякі з них становлять значний ризик для здоров’я серця.
Зокрема, азитроміцин і фторхінолони пов’язані з небезпечними серцевими аритміями через подовження інтервалу QT на електрокардіограмі.
Якщо у вас або члена вашої родини в анамнезі були серцебиття, тахікардія або проблеми з серцем, вкрай важливо обговорити з лікарем можливість використання більш безпечних альтернатив при призначенні антибіотиків.
Омепразол
Омепразол зазвичай призначають для лікування шлунково-кишкових проблем, таких як печія, виразка та гастроезофагеальний рефлюкс. Однак тривале використання може бути пов’язане з підвищеним ризиком зниження рівня магнію в крові, що, у свою чергу, може призвести до серцевих аритмій.
Крім того, ІПП можуть перешкоджати засвоєнню основних поживних речовин, необхідних для підтримки здоров’я серцево-судинної системи. Омепразол не можна застосовувати постійно без призначення лікаря.
Якщо це необхідно протягом тривалого періоду, рекомендується розглянути можливість прийому добавок цитрату магнію або бісгліцинату для пом’якшення можливих побічних ефектів.