Депутати ВР очікують пропозицій від Мінфіну щодо збільшення доходів держбюджету на 40 мільярдів гривень у рамках виконання зобов’язань перед МВФ. І поки залишається «відкритим питання» про 720 мільярдів на посилення мобілізації, заявив голова парламентського комітету з питання фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
“Від Мінфіну звучить ідея про (підвищення, – ред.) військового збору на певні операції. Наприклад, стільниковий зв’язок, купівля-продаж транспортних засобів. Але давайте почекаємо остаточних пропозицій. Я не бачу там великого потенціалу. Максимум потенціал, який я бачу, – це ті 40 млрд грн, про які говорить нам МВФ”, – розповів Гетманцев.
“Але якщо вони хочуть чогось більшого, то запропонують нам радикальніші рішення”, – додав голова Комітету.
Гетманцев уточнив, що 720 млрд грн – це орієнтовні видатки на проведення мобілізації в раніше озвучених параметрах, тому остаточні розрахунки поки що невідомі.
“Якщо йдеться про першу суму (0,5% ВВП) – це не такі вже й великі кошти. Не хочу наразі бігти попереду поїзда й озвучувати конкретні напрями, які ще належить обговорити з МВФ, але в нас є розуміння, де їх узяти. Якщо говорити про другу цифру, а саме про потенційні потреби в коштах на додаткову мобілізацію, – так, це величезні гроші, і де їх узяти – велике питання”, – констатував голова Комітету.
Він зазначив, що детінізація не дасть необхідних надходжень. Хоча, за його словами, є певний потенціал у детінізації тютюнового ринку та грального бізнесу, але цього недостатньо.
“Детінізацію неможливо прорахувати, хоча, справді, найпростіше було б написати, що бюджет отримає 100 мільярдів від ліквідації контрабанди. Але це не точні надходження”, – пояснив Гетманцев.
Також обговорювалися ідеї щодо скасування певних пільг, але “суттєвого потенціалу там також немає”, як і від запровадження податку на певні предмети розкоші.
Нагадаємо, що голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа оцінила видатки на проведення додаткової мобілізації у близько 720 млрд грн. За її словами, для покриття цих видатків обговорюються різні варіанти підвищення податків.