С-300 — це зенітно-ракетна система середнього радіуса дії радянського виробництва.
Розробка зенітно-ракетного комплексу С-300 почалася в СРСР ще наприкінці 1960-70-х років минулого століття.
Він мав замінити старі комплекси С-75, причому спочатку передбачалося створити мобільну систему. Мобільність наземного комплексу зумовлена необхідністю уникнути удару супротивника після виявлення, пишуть fakty
У 1970-х роках зенітно-ракетна система С-300 використовувала понад 20 варіантів ракет. Зараз Росія використовує ракети 5В55К, 5В55Р і 48Н6 з осколково-фугасними боєголовками вагою до 144 кг.
С-300 система, яка є частиною ширшого комплексу, що охоплює, крім ракети-носія, оглядовий радар дальньої дії, командні машини та радар ураження.
Елементи системи можуть бути розташовані на відстані до 40 км одне від одного.
Система призначена для боротьби з літаками стратегічної й тактичної авіації, крилатими, оперативно-тактичними та балістичними ракетами на висотах від 25 м до 27 км, та відстанях до 100 км в умовах інтенсивної радіопротидії.
С-300 має велику кількість модифікацій, що різняться ракетами, радарами, можливістю захисту від засобів РЕБ, великою дальністю дії.
Також вони мають змогу протидіяти балістичним ракетам малого та середнього радіуса дії та цілям, що летять на малих висотах.
Система доволі широко використовується. Окрім агресора, її експлуатують три країни НАТО: Болгарія, Словаччина та Греція.
До речі, Словаччина передала зенітну систему С-300 Україні.
Радар дальньої дії може відстежувати об’єкти на відстані до 300 км. Кожен батальйон має шість пускових установок з двома ракетами на кожній.
За командою, пускові установки відкривають вогонь по цілі. С-300 здатний вести одночасно 12 цілей.
Крім того, зенітно-ракетні комплекси С-300, об’єднані в угруповання засобів ППО, убезпечують від нападу з повітря площу в десятки тисяч квадратних кілометрів.
Ракетний комплекс може збивати літаки, крилаті та балістичні ракети на дистанціях від 5 до 150 км. При цьому не важливо, на якій висоті летить ціль – 10 м або 25 км.
Крім того, система всепогодна і може експлуатуватися в різних кліматичних зонах.