Щоб втекти з СРСР, люди були готові піти на все, навіть ризикнути життям. До яких екстравагантних та незвичайних способів вдавалися жителі «соціалістичного раю», щоб потрапити на «загниваючий Захід»?
Про це у своєму телеграм-каналі розповідає колишній заступник Міністра МВС України Антон Геращенко.
⚠ Змінити курс
У 1976 р. льотчик винищувального полку в Приморському краї Віктор Беленко під час управління Міг-25П різко змінив курс і перелетів до Японії, де приземлився на цивільному аеродромі. Пального у баках його літака залишалося на 30 секунд польоту.
Він попросив притулку в США і незабаром виявився там. Найбільше льотчика в Америці вразила велика кількість продуктів у супермаркеті. У США він викладав у військовій академії, видав книгу, побував у 68 країнах і ні про що не шкодував. У СРСР його заочно засудили до розстрілу.
👙 Дівчина в червоному бікіні
Ліліана Гасінська із 14 років мріяла жити на Заході. До 18-ти років дівчина навчилася добре плавати та влаштувалася на круїзний теплохід. Якось судно причалило до австралійського берега. Лілі одягла червоне бікіні, зістрибнула в океан і попливла до свободи.
Співробітникам радянського консульства майже вдалося її виявити, але австралійські журналісти знайшли дівчину першими та сховали. В Австралії вона стала фотомоделлю та діджеєм, вийшла заміж за фотографа, знімалася у серіалах. Зараз Лілліані 62 роки і вона мешкає у Великій Британії.
💊 На свободу через кому
У 1970 р. латишка Дайна Палена працювала офіціанткою на радянському рибальському судні. Коли корабель був за 200 км від узбережжя США, вона зважилася на крайні заходи. Дайна наковталася пігулок і впала в кому. Капітан судна попросив допомоги у берегової охорони США.
Дівчина була за крок від смерті, але її врятували. Прийшовши до тями, вона відразу зізналася, багато пігулок прийняла спеціально, щоб потрапити до США та попросити притулку. Дайну намагалися повернути, але за неї заступилася латиська діаспора. У результаті Палена набула американського громадянства.