Говорити про іноземні миротворчі війська в Україні ще зарано, бо не зрозумілі “обриси цієї операції” і за що миротворці будуть відповідати. Про це полковник запасу, учасник миротворчих місій, військовий експерт Сергій Грабський сказав в інтерв’ю Українському радіо.
“Мене дуже дивують такі розмови, тому що рішення про залучення миротворців має бути ухвалене всіма сторонами конфлікту. Питання: чи була Росія взагалі присутня на Мюнхенській конференції? Чи висловила вона бодай потенційну згоду з тим, щоб якісь миротворці – не обовʼязково європейські – будуть розгорнуті відомо де?” – риторично запитав експерт.
За його оцінкою, “ми говоримо тільки про наші бажання, не узгоджуючи ці питання з іншою стороною”.
Уявімо собі, що миротворчі або стабілізаційні сили, сили стримування будуть перекинуті в зону бойових дій або поблизу неї. Що буде, якщо на них нападуть російські війська? Як вони будуть реагувати? Які їхні задачі”, – наголосив Грабський.
Попри все, вважає полковник запасу, порушувати питання миротворців потрібно, “адже підготовка миротворчої операції загалом триває досить довго – від пів року до року”.
“Тому вже сьогодні треба розуміти, на які параметри, угоди будуть згодні сторони і країни, які будуть відправляти свої миротворчі підрозділи. На що ми можемо розраховувати, а на що – ні”, – додав він.
Грабський застеріг, що ми зараз дуже переймаємося “ідеєю миротворчості”, яка “нас демобілізує”:
“Ми думаємо, що за нас хтось вирішить і щось буде робити, але такого не буде. Ми маємо воювати, це наша країна”.