Ряд свідомо неправильних і навіть шкідливих дій кермувальника може прискорити поломку авівки — особливо взимку, оскільки зима вважається найскладнішим періодом експлуатації. Про найпоширеніші «шкідливі звички» автомобілістів розповідає портал MMR.
На перше місце експерти поставили небажання прогрівати двигун. Взимку ця процедура особливо важлива, оскільки «на холодну» агрегат працює під більшим навантаженням, і елементи, що труться, в ньому зношуються у рази швидше. Тому потрібно хоча б пару хвилин постояти «на холостих» і дати оливі прогрітися.
Також водії часто ігнорують стан акумулятора. Зокрема, вони забувають перевіряти його заряд і зрештою стикаються з проблемами при запуску мотора з цієї ж причини.
Неправильне використання гальм ще одна «шкідлива звичка» багатьох кермувальників. Взимку, щоб уникнути блокування коліс, важливо гальмувати плавно і заздалегідь, а при можливості можна використовувати гальмування двигуном, перемикаючи трансмісію на знижену передачу.
Також не варто їздити на старій або зношеній гумі. У такому випадку значно погіршується зчеплення з дорогою.
Крім того, деякі автомобілісти забувають обробляти стекла та дзеркала спеціальними засобами. У результаті вони замерзають і доти, доки повністю не відтануть (за відсутності електропідігріву скла), ускладнюють огляд і підвищують ризик ДТП.