Діти, які ростуть у родині зі старшими і молодшими братами чи сестрами, стають зазвичай більш чесними і готовими до компромісів, ніж ті, які не мають братів і сестер. Такого висновку дійшли двоє канадських психологів з університету Брока і університету Калгарі, повідомляє Phys.org.
У своїй статті Майкл Ештона та Кібеом Ліб описують, що вони дізналися це, проаналізувавши дані тисяч людей, які заповнили профілі на відповідному сайті. У цьому новому дослідженні дослідники застосували новий підхід: вони шукали особистісні відмінності між дітьми, які виросли з різною кількістю братів і сестер, і дітьми, у яких взагалі не було братів чи сестер.
Дослідники оцінювали шість ключових аспектів особистості: чесність-скромність, емоційність, екстраверсія, приємність, сумлінність і відкритість до досвіду.
Психологи виявили, що середні діти – ті, у кого є і старші, і молодші брати й сестри, – мали найвищі показники чесності, скромності і приємності. Наступними були наймолодші брати і сестри, далі – найстарші брати і сестри, а потім ті діти, у яких не було ні братів, ні сестер.
З’ясувалося, що і кількість братів та сестер, які були в людини під час дорослішання, також впливала на її особистісні якості: що більше було братів і сестер, то вищі бали вони отримували.
Науковці вважають, що такі результати дослідження логічні: більше братів і сестер означає більше компромісів між усіма, що веде до згоди у родині.