У понеділок у Росії транслювали по телебаченню щорічну зустріч вищого керівництва РФ, де головували диктатор Володимир Путін та його міністр оборони. Російські чиновники торкнулися тем від НАТО та війни в Україні до іпотеки для військових.
Але одне питання увагою обділили, саме ситуацію в Сирії, де РФ роками зберігала військову присутність. Увага на це звернуло The New York Times . Російський диктатор досі не зробив публічних заяв про крах свого союзника – Башара Асада .
“Мовчання підкреслює невизначеність щодо майбутнього російських військових баз у Сирії – і те, що війна в Україні стала для Кремля головним пріоритетом”, – пише видання.
Падіння режиму Асада є хворобливою темою для Москви, вважає московський військовий аналітик, який спеціалізується на Близькому Сході, Антон Мардасов . можливо скорочення військової присутності на авіабазі Хмеймім та військово-морській базі Тартус у Середземному морі. Це дозволило б Москві зберегти «заправку» і перевалочний пункт для обмеженої військової активності там і в Африці.
Але цей сценарій не відповідав би попереднім, більш масштабним амбіціям Путіна щодо демонстрації сили поблизу НАТО. оплот у своєму глобальному конфлікті із Заходом.
Ситуація з безпекою в Сирії, ймовірно, залишатиметься настільки нестабільною, що Росія не зможе розмістити там ядерну зброю, навіть якщо вона укласти угоду про збереження своїх баз, вважає Мардасов.
Тому форпости, які становили б загрозу південному флангу НАТО, вже на 100% втрачені. Якщо Москві і вдасться зберегти свою присутність у Сирії, вона буде символічною, каже він.