Українська влада активно взялася за боротьбу з ухиленням від сплати податків та отримала доступ до інформації про закордонні банківські рахунки своїх громадян. Здається, часи, коли можна було спокійно ховати гроші за кордоном, канули в Лету.
Данило Гетманцев, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, розкрив карти: вже зібрано дані про 500 тисяч рахунків українців за кордоном! Цифри вражають, чи не так?
Хто під «прицілом»
За словами Гетманцева, мова йде про рахунки, де сума перевищує 200 тисяч євро. Тож, якщо у вас на закордонному рахунку лежить менше цієї суми, поки що можете спати спокійно (але це не точно). Втім, тенденція очевидна: держава налаштована серйозно та прагне контролювати фінансову діяльність своїх громадян, де б вони не знаходилися.
Що буде далі
Питання, яке хвилює багатьох: що ж робитимуть з цією інформацією? Гетманцев переклав відповідальність на Податкову службу, зазначивши: «Податкова має займатися цим, і нехай вони вирішують, як діяти далі». Тож, можна припустити, що Податкова ретельно вивчатиме отримані дані та перевірятиме, чи всі власники цих рахунків чесно сплачують податки.
Навіщо це потрібно
Мета такого обміну податковою інформацією доволі проста та зрозуміла: забезпечити прозорість фінансових операцій та виявляти порушення податкового законодавства. В умовах війни, коли кожна гривня на рахунку, поповнення бюджету за рахунок тих, хто раніше міг приховувати свої статки, є надзвичайно важливим.
Чи варто хвилюватися
Якщо ви чесно сплачуєте податки зі своїх доходів, вам нема чого боятися. Але якщо ви намагалися ухилитися від сплати податків, тримаючи гроші на закордонних рахунках, то, можливо, варто задуматися про декларування своїх доходів.