У період воєнного стану чоловіки залишили свої сім’ї та стали на захист Батьківщини.
Дружини по можливості підтримують своїх коханих, відправляючи посилки з дому або мають можливість побачитися хоча б на пару годин.
Люблячі мами хочуть, щоб їхні дітлахи відпочили від постійних тривог, проте не можуть залишати країну через певні обставини, тому відправляють своїх малюків закордон разом із бабусями та дідусями.
Тож якщо батьки планують відправити закордон дітей, яким не виповнилося 16 років, разом із рідними, потрібно знати перелік документів, необхідних для перетину кордону.
Про це розповів керуючий партнер юридичної компанії “Максим Боярчуков та Партнери” Максим Боярчуков.
“У такому разі виїзд за кордон відбувається на підставі свідоцтва про народження дитини та документа, що підтверджує наявність родинних зв’язків бабусі з дітьми (свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про народження матері дитини)”, – розповів він.
Однак якщо такого документа немає, щоб підтвердити родинні зв’язки, необхідно звернутися до нотаріуса, за згодою обох батьків на виїзд дитини.
“Якщо ж отримати нотаріальну згоду від обох батьків з певних причин неможливо, то в такому разі необхідна заява другого з батьків, завірена органом опіки та піклування”, – пояснив юрист.
Якщо батько не може бути присутнім при оформленні згоди на виїзд, наприклад, через військову службу, тоді можна звернутися до органів опіки та піклування за місцем реєстрації.