Віддалений райський острів Піткерн, населений нащадками британців, має темне минуле, що сягає корінням на 300 років назад. Зараз його жителі намагаються залучити нових людей на острів. Про це пише The Sun.
Крихітний вулканічний острів має дві милі (3,2 км) завдовжки й одну милю (1,6 км) завширшки.
Острів Піткерн, розташований у скупченні островів у Тихому океані, є одним із найбільш ізольованих місць у світі, а його населення налічує лише 38 постійних жителів. Крихітний вулканічний острів має дві милі (3,2 км) завдовжки і одну милю (1,6 км) завширшки. Він розташований у центрі південної частини Тихого океану — приблизно за 3 500 миль від Перу на сході та Нової Зеландії на заході.
З 18 століття Піткерн був віддаленим форпостом для предків бунтівної команди корабля “Баунті”. Археологи вважають, що перші поселенці жили на острові ще в 15 столітті, а природні ресурси з часом виснажилися. Вважається, що це спричинило громадянську війну, що в кінцевому підсумку призвело до зникнення громади. Однак 1789 року острів знову відкрили британські заколотники, які шукали місце для укриття.
Вісім осіб із судна оселилися на острові разом із шістьма полінезійцями та дванадцятьма жінками з Таїті, яких вони привезли з собою. Вони вирішили перетворити шматок суші на місце свого притулку, вважаючи, що їх не знайдуть, оскільки в ті часи на картах місце розташування острова було вказано невірно. Завдяки цій помилці заколотники змогли жити, не побоюючись бути виявленими.
Незабаром острів став жити нормальним життям у відокремленому місці, але з роками напруга серед жителів почала наростати. І райський острів проіснував недовго. Лише за чотири роки тут залишилося тільки чотири заколотники й десять жінок та їхніх дітей, решту було знищено внаслідок актів насильства. Відтоді населення почало зростати й досягло свого піка у 1937 році, коли там проживало близько 233 осіб, які називали острів своєю постійною домівкою.
Наразі мешканці острова, яких, за чутками, залишилося менш як 50 людей, відчайдушно намагаються залучити нових людей, щоб запобігти загибелі цього місця. Вони намагаються відновити як населення Піткерна, так і його заплямований імідж. Однак через віддалене розташування острова це виявилося доволі складним завданням для його мешканців, які пропонують потенційним переселенцям безоплатні візи та оплату переїзду.
“Ми закликаємо більше людей, щоб збільшити чисельність населення, і у нас було багато запитів, але тільки одна людина подала заявку на переїзд на Піткерн. Реальність така, що у нас немає ніякої роботи. Раніше жителі острова продавали марки, щоб зібрати кошти, але, звісно, колекціонування марок уже не таке популярне, як раніше. З 2004 року острів виживає за рахунок державної допомоги, і тепер ми намагаємося знову стати самодостатніми”, — розповіла 44-річна уродженка Піткерна Жакі Крістіан.