Нове дослідження, проведене Інститутом німецької економіки в Кельні (IW) та державним інститутом містобудування BBSR у Бонні, розкриває цікаві особливості вартості життя у різних регіонах Німеччини. Результати показують, що вартість життя країни відносно рівномірна, з меншими відмінностями між містом і селом, ніж у багатьох інших державах.
Про це йдеться у матеріалі DW.
Найбільше відрізняються витрати на житло. Наприклад, у деяких сільських регіонах вартість життя на 10% нижча за середню по країні, тоді як у Мюнхені – на 24% вище. Мюнхен залишається найдорожчим містом Німеччини, де квадратний метр орендованої квартири коштує на 81% більше, ніж у середньому по країні.
Цікаво, що Берлін, незважаючи на статус столиці, займає лише 29 місце серед найдорожчих міст Німеччини, із вартістю життя на 6,4% вищим за середній показник. Це частково впливом Східного Берліна, де ціни традиційно нижчі.
У Східній Німеччині ціна життя в середньому на 4% нижча, ніж на заході країни. Однак є винятки: Потсдам виявився найдорожчим серед великих міст Східної Німеччини з вартістю життя на 7,5% вищим за середню країну.
Дослідження також показало, що в сільській місцевості життя в середньому на 3,5% дешевше, ніж загалом у країні, а в малонаселених регіонах – на 5% менше. Однак ця різниця не така значна, як можна було б очікувати.
Експерти зазначають, що ціни на більшість товарів, таких як меблі, одяг та продукти харчування, майже однакові по всій країні. Це пояснюється політикою великих торгових мереж та дискаунтерів, які не диференціюють ціни по регіонах. Крім того, висока інфляція минулого року призвела до рівномірного підвищення цін по всій країні без істотних регіональних відмінностей.
Головним висновком дослідження є те, що основним фактором, що впливає на відмінності у вартості життя в різних частинах Німеччини, залишається вартість житла, що орендується. Таким чином, єдиним ефективним способом суттєво знизити витрати є переїзд у регіон із нижчими цінами на житло.