З 1 червня цього року в Україні значно підвищили тарифи на електроенергію для населення на 60%. Причиною цього стало необхідність залучення додаткових коштів на відновлення електромереж, що зазнали серйозних пошкоджень під час ворожих обстрілів.
Про те, як зміняться суми в платіжках за світло з урахуванням нових тарифів та постійних відключень електроенергії, йдеться у матеріалі РБК-Україна.
Міністерство енергетики наголосило, що, не дивлячись на фінансові труднощі, необхідно було підвищити тарифи майже до ринкового рівня у 7,5 гривні за кіловат. Однак завдяки заходам з енергоощадження цього вдалося уникнути. Міненерго також зауважило, що без систематичних атак тарифи взагалі залишалися б незмінними.
Скільки платитимуть українці за новими тарифами на світло
Замість попередніх 2,64 гривні за кіловат, у липні українці отримають рахунки на суму 4,32 гривні за кіловат. Єдиний фіксований тариф для індивідуальних та колективних споживачів залишиться в силі до 30 квітня 2025 року. Окрім того:
- Користувачам двозонних лічильників встановлено “нічний тариф” на рівні 2,16 гривні.
- В опалювальний період для тих, хто користується електричними приладами для обігріву оселі діятиме пільгова ціна 2,64 гривні за кіловат.
Експерти підкреслюють, що середній рахунок за споживання 170 кВт-год зросте на 285 гривень. Однак через зниження графіків споживання кінцева сума в рахунках може виявитися не на 60% вищою, як очікувалося.
Що буде з платіжками українців
Експертна оцінка показала, що попри введені нові тарифи, загальне споживання електроенергії зменшилося через графіки відключень, завдяки економії та підвищеному використанню систем автономного електропостачання.
На думку експертів, приблизно 12 годин на добу українці не мають електрики, а це суттєво впливає на обсяги споживання і, відповідно, на кінцеві рахунки.
Попри зростання тарифів, зміни у витратах на електроенергію можуть бути не такими значними, як очікувалося. За даними експертів, завдяки зменшенню споживання через графіки відключень та підвищенню енергоефективності, багато українців можуть утримати витрати на електрику на тому ж рівні або навіть знизити їх.
Також варто враховувати використання альтернативних систем електропостачання, що стає все більш поширеним в умовах частих відключень основної мережі.