В Україні військовозобов’язані, яким не виповнилося 25 років, не будуть направлятися на військово-лікарську комісію (ВЛК) для медичного огляду. Відповідну постанову прийняв Кабінет міністрів України. Також, згідно з документом, під час воєнного стану військовозобов’язані будуть направлятися на ВЛК лише у разі їх прийняття на військову службу у добровільному порядку.
Текст постанови “Про внесення я змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 і від 16 травня 2024 р. № 560” опублікований на сайті українського уряду.
“Під час воєнного стану направлення призовників на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду здійснюється лише у разі їх прийняття на військову службу у добровільному порядку”, – йдеться у постанові.
Також там додається, що “особи до досягнення 25-річного віку не направляються на ВЛК для проходження медичного огляду”. Крім того, процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з бронюванням не передбачатиме направлення на ВЛК для медичного огляду.
Інші постанови Кабміну щодо мобілізації
В Україні від 18 травня набрав чинності новий закон про мобілізацію, який має на меті врегулювати порядку мобілізації військовозобов’язаних та організувати військовий облік. Перед цим Кабмін ухвалив низку постанов, серед яких були визначені процедури вручення повісток, умови проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) та інші важливі аспекти.
Зокрема, Кабмін змінив порядок бронювання від мобілізації для працівників ПЕК та ІТ, затвердив форму військового квитка, врегулював питання щодо уточнення даних військовозобов’язаних українців за кордоном.
Кабмін визначив порядок видачі повісток громадянам
Вручення повісток про призов може здійснюватися цілодобово за різними адресами та в громадських місцях, зокрема:
- за адресою місця проживання або задекларованого/зареєстрованого місця проживання, роботи, навчання;
- у громадських місцях, громадських будинках та спорудах;
- на місцях масового скупчення людей;
- на територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки;
- на пунктах пропуску (блок-постах);
- на пунктах пропуску через державний кордон України.
Повістки можуть вручати представники різних установ та організацій, зокрема територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, а також представники розвідувальних органів та СБУ.