Цього тижня Європа відчуває екстремальні погодні умови на різних кінцях спектра: хвиля спеки накрила Туреччину, Грецію і Кіпр, а Іспанію зачепили повені. У той час як у Великій Британії зберігається погода на кілька градусів нижча за норму. Про це пише Daily Mail.
Найсильніше спека вдарила по країнах східного Середземномор’я та Егейського моря: минулого тижня на Кіпрі температура сягнула +43°С, що спровокувало лісові пожежі.
У Туреччині температура повітря піднялася на 8-12 градусів вище за сезонні норми, а Греція сьогодні була змушена закрити Афінський Акрополь, найвідвідуваніший туристичний об’єкт, у найспекотніші години дня. Також у деяких регіонах країни зачинили на кілька днів, а міністерство праці рекомендувало працівникам державного сектору працювати з дому і не виходити на вулицю під палюче сонце.
Тим часом у Франції сотні пожежників борються з потужною пожежею на північ від Сен-Тропе, яка застала бригади зненацька.
А Іспанія потерпає від проливних дощів. Так, на материку залило Коста Бланку, а на Майорці через зливи вже скасували понад сотню авіарейсів.
Аеропорт Пальми був паралізований паводком, що призвело до скасування понад 100 рейсів, а міста на сході Іспанії, включно з Мурсією, виявилися паралізованими, оскільки дороги перетворилися на річки.
Іспанія — не перша середземноморська країна, яка постраждала від сильної повені цього року після того, як Італія також постраждала від зливових повеней наприкінці травня.
На Кіпрі через відсутність дощів спалахнули лісові пожежі, які вже знищили вже десятки будинків. Велика пожежа спалахнула в районі Пафосу і швидко поширилася сухою травою. Довелося евакуювати три села, тоді як інші були приведені в стан підвищеної готовності. Ситуація стала настільки жахливою, що президент Республіки Кіпр Нікос Хрістодулідес звернувся по допомогу до Йорданії в гасінні пожежі. Цього тижня метеорологічний департамент повідомив місцевим ЗМІ, що 2024 рік став десятим найпосушливішим роком за всю історію спостережень за останні 123 роки.
У той час як деякі регіони Європи знемагають від спеки, температура у Великій Британії постійно на три-п’ять градусів нижча за середній сезонний рівень — тенденція, яка, як очікують, збережеться до липня, — у той час, як цього тижня прогнозуються грозові зливи.
Метеорологи покладають провину за низькі температури на середньоатлантичний реактивний потік, атмосферний вітер, що швидко рухається і несе холодне повітря на південь з Арктики.
Нагадаємо, 2022 року великі пожежі спустошили території Франції, Іспанії та Португалії, а також Чехію, Німеччину, Грецію та Словенію.
Сезон лісових пожеж 2023 року також був руйнівним: від лісових пожеж було випалено понад півмільйона гектарів (площа, удвічі більша за Люксембург).