У 2024 році у зв’язку з незаконними схемами з посвідченнями водіїв акредитацію втратили понад 20 автошкіл у різних областях України. Про це повідомив Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.
Зокрема, у Сумській області поліцейські Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України викрили співробітника автошколи, який пропонував слухачам курсу з водіння свою допомогу у складання практичного іспиту у територіальному сервісному центрі МВС. Він обіцяв за грошову винагороду вплинути на нібито знайомих службових осіб сервісного центру МВС для отримання позитивної оцінки за практичний іспит.
За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (Зловживання впливом). Зловмисника затримали одразу після отримання грошей.
Фігуранту вже повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 5 років позбавлення волі.
Слід зазначити, що у 2024 році Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції України активно бореться з так званими “бігунками”, які обіцяють за гроші “вирішити питання” у сервісних центрах МВС. Останнім часом затримали кількох “бігунків”.
Наприклад, у Києві один із затриманих за 12 000 гривень “гарантував” допомогу в отриманні позитивної оцінки під час практичного іспиту на отримання посвідчення водія. У Тернопільській області пенсіонер МВС на громадських засадах допомагав слухачам автошколи отримувати посвідчення водія. Він також за 12 000 грн обіцяв “вирішити питання” з іспитами у сервісному центрі МВС.
Тим часом, у 2023 році в Україні запровадили штрафи для співробітників автошкіл за порушення під час підготовки водіїв у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У 2024 році це штраф у розмірі від 8 500 до 17 000 грн. Співробітників територіальних сервісних центрів МВС за порушення під час складання теоретичних та практичних іспитів на отримання посвідчення водія штрафують у розмірі від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Таке адміністративне покарання передбачено у разі, якщо немає ознак кримінального злочину. Якщо є кримінальна складова, то відкривають кримінальне провадження.