Російське місто Курган продовжує йти під воду. Рівень води в річці Тобол постійно підвищується й вже досяг позначки у 11 метрів, що є історичним рекордом. Через це прорвало дамбу.
Як повідомляють російські Telegram-канали, у місті вже понад три години звучить сирена. Місцевих мешканців закликали до евакуації, адже вода майже дісталась багатоповерхівок. Причиною такого апокаліпсиса у регіоні є весняні паводки.
Відомо, що дамба прорвала у мікрорайоні Мале Чаусове біля мосту, поряд з яким розташований аеропорт. Губернатор Курганської області Вадим Шумков зазначив, що наразі ведуться роботи із засипання протікання. Але наскільки швидко вдасться впоратись зі стихією, невідомо.
“Рівень води в Тоболі на низці ділянок перевищив максимум 1994 року. Ділянка греблі у створі Воронівки, вул. 2-а Маячна, вул. Крупський, збудований у 2014 році, відчуває велике гідравлічне навантаження через різкий підйом рівня води і відтайки нижньої частини ґрунту, через що проявляються протікання та відшарування”, — написав губернатор.
Станом на вечір четверга, 18 квітня, в області підтоплено 2 090 житлових будинків, 3 380 дачних будинків, 5 низьководних мостів та 8 ділянок автошляхів. Але вода і надалі прибуває, тож ці цифри вже до ранку можуть зрости.
Курган – стратегічне місто РФ
Варто зазначити, що для Росії місто Курган є стратегічно важливим, адже у ньому розташований “Курганмашзавод”. Він єдиний у країні-агресорі виробник БМП-3 і БМД-4. Ще на цьому підприємстві проводять модернізації БМП-2, виробництво БТР-МД “Ракушка”, “Спрут” та іншої бронетехніки.
Тож у випадку затоплення міста завод припинить свою роботу, що позначиться на обороноздатності РФ.
Затоплення російських міст
Окрім Кургана під воду пішли також Орськ, Оренбург та Новотроїцьк. Там рівень води теж досяг рекордного рівня і владі довелось евакуювати місцевих мешканців, адже частина районів міст виявились повністю затопленими. Приватні будинки майже по дах стоять у воді.
За прогнозами російського МНС, води у річці Тобол скоро стане вчетверо більше. З кожним днем рівень води підіймається на 30-80 сантиметрів. Відомо, що у місті Оренбург евакуйовано понад 4 тисячі людей, з них 885 дітей. Орський НПЗ було зупинено “з метою запобігання екологічним ризикам”.