У США спалахнула нова хвиля занепокоєння навколо безпеки харчових продуктів у McDonald’s: кишкова інфекція вразила щонайменше 13 штатів, і джерелом зараження, за попередніми даними, стала ріпчаста цибуля. За повідомленням Центру контролю та профілактики захворювань США (CDC), бактерії штаму O157були виявлені саме в цибулі, що додається до бургерів. Інформацію підтвердив Reuters.
Розслідуванням займається Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA), яке вже інспектує завод Taylor Farms у Колорадо — саме цей постачальник забезпечує цибулею регіони, де фіксувалися випадки зараження. Серед постраждалих штатів — Колорадо, Канзас, Юта, Вайомінг, Айова та ще сім інших, де наразі відомо про 90 хворих і один смертельний випадок.
Цей штам кишкової палички викликає особливо важкі симптоми, що проявляються через кілька днів після вживання зараженої їжі. Зокрема, небезпека найбільша для дітей, літніх людей і тих, хто має ослаблений імунітет. Симптоми можуть затягуватися на декілька днів і включають нудоту, лихоманку та навіть серйозні ускладнення для здоров’я.
Керівництво McDonald’s, зокрема генеральний директор Кріс Кемпчінскі, вибачилися перед постраждалими клієнтами і наголосили, що компанія впевнена у якості своєї продукції, попри інцидент. «Я особисто впевнений у безпеці їжі McDonald’s», — заявив він, водночас відкидаючи можливі падіння продажів через кризу.
Але аналітики, такі як Джим Сандерсон із Northcoast Research, висловлюють сумнів, чи зможе McDonald’s швидко відновити довіру клієнтів після таких новин. «Кожен новий випадок зменшує шанси на перезавантаження», — зазначив Сандерсон.
Нагадаємо, що повідомлення про зараження почали з’являтися ще 22 жовтня, а нині спалах вже охопив 13 штатів.