У Китаї за дев’ять місяців 2024 року було покарано 589 тисяч осіб за корупційні дії. Це частина масштабної кампанії, спрямованої на викорінення корупції серед чиновників.
Масштаб корупційної кампанії
З початку року до вересня китайські наглядові органи отримали 2,7 мільйона звітів про можливі порушення з боку держслужбовців. Серед них було подано 756 тисяч скарг, а до прокуратури передали 2 972 справи для подальшого розслідування. Водночас справи про хабарництво порушили лише проти 19 тисяч осіб, що підкреслює масштаби протиправної діяльності, якій приділяють увагу у КНР.
Високопосадовці під прицілом
Особливої уваги громадськості набули справи щодо високопосадовців. У травні влада оголосила про слідство щодо міністра сільського господарства Тан Женьцзяня через підозру в порушеннях партійної дисципліни та закону, що є типовим формулюванням для справ, пов’язаних із корупцією. Після переобрання Сі Цзіньпіна такі розслідування стали більш частими.
Чистка в рядах влади продовжується
Приклади з минулого вказують на серйозність дій влади: у 2022 році колишнього міністра юстиції Фу Чженхуа засудили до страти за корупцію, а вже у 2024 році під слідством опинився і його наступник Тан Іцзюнь. Китай продовжує систематичні чистки серед чиновників, демонструючи нульову толерантність до корупційних порушень у державних структурах.