У Німеччині планують скасувати державну допомогу для непрацевлаштованих українських біженців, через відсутність стимулів до працевлаштування. Федеральний уряд країни планує запровадити суворіші правила для заохочення одержувачів соціальних виплат до роботи.
Про це заявив генеральний секретар найбільшої опозиційної німецької партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) Карстен Ліннеманн в інтерв’ю виданню медіагрупи Funke. Він заявив, що в Німеччині існує шестизначна кількість людей, які принципово не бажають працювати і тому їх не можна стимулювати до пошуку роботи просто скороченням соціальних виплат. “Необхідно повністю скасувати підтримку базового доходу“, – вважає Ліннеманн.
Політик також звернув увагу на українських біженців, які отримують пільги в Німеччині. Він зазначив, що в багатьох європейських країнах працюють понад 50% українців, тоді як у Німеччині лише 25%. “Ми повинні обговорити, чому в багатьох європейських країнах працюють понад 50% українців, але в Німеччині – лише 25%“, – заявив Ліннеманн.
На його думку, проблема полягає у відсутності стимулів з боку федерального уряду, аби спонукати українських біженців шукати роботу. “Українці також захищають нашу свободу. Але якщо є вигода, то вона пов’язана з чимось натомість. Це стосується і працевлаштування“, – додав Ліннеманн.
Федеральний уряд Німеччини також планує запровадити суворіші правила, щоб заохотити більше одержувачів соціальних виплат до роботи. Серед нововведень пропонується карати скороченням допомоги за відмову від роботи та нелегальне працевлаштування.
За офіційними даними, серед понад мільйона українців у Німеччині працездатного віку є понад 800 тисяч осіб, з яких працює приблизно чверть. Це викликає питання щодо ефективності існуючих стимулів для працевлаштування.