Італійський стартап Saipem запустив перший модульний плавучий прототип сонячної електростанції XolarSurf, розроблений норвезькою філією Saipem, Moss Maritime спільно з Kystteknikk та іншими субпідрядниками, який може працювати в екстремальних умовах. Про це пише ECOticias.
Як зазначають у виданні, технологія XolarSurf дає змогу виробляти електроенергію за допомогою фотоелектричних сонячних панелей, встановлених на плавучих платформах, спеціально спроєктованих для роботи в суворих морських умовах. Ці панелі можуть використовувати енергію з місць, де недостатньо землі для впровадження інших джерел відновлюваної енергії.
Особливістю розробки є її модульність, яка дає змогу створювати “острови” з кількох плавучих платформ. Одна така платформа може виробляти від 35 до 45 кВт енергії. Кількість вироблюваної енергії також залежить від умов довкілля та розміру панелей.
Повідомляється, що XolarSurf запустили на об’єктах Kystteknikk на острові Фрейя в Норвегії. Це перший повномасштабний прототип, що пройшов випробування в екстремальних умовах. Зокрема плавуча електростанція може витримувати хвилі висотою до 8 метрів.
Ще однією перевагою платформ XolarSurf є те, що їх можна інтегрувати в гібридні проєкти, як-от стаціонарні або плавучі морські вітрові електростанції. У виданні вважають, що повноцінне впровадження цієї технології може змінити енергетичний сектор.