Одна за одною країни планують хоча б частково позбутися залежності від постачання боєприпасів, пише Defence Express.
Естонія хоче розвивати вітчизняну галузь із виробництва боєприпасів – закупівельний підрозділ Сил оборони країни ECDI (Estonian Centre for Defence Investments) 21 серпня повідомив про тендер, у рамках якого Естонія хоче обрати одного з виробників боєприпасів, що на їхній військові базі відкриє цех – бажаючі взяти участь у проєкті мають надати свої пропозиції по ньому до початку жовтня цього року.
Причому естонський уряд має на меті запустити виробництво боєприпасів вже у першій половині наступного року – ще минулорік заступник міністра з оборонної політики Туулі Дунетон наголошувало в розмові з виданням Defense News на залежності Естонії від постачання боєприпасів від інших виробників.
Відомо, що для виробничих потужностей Естонія виділить свою військову базу Емарі, а точніше 8900 кв. м на ній на строк у п’ять років. Там розташують сім приміщень для зберігання боєприпасів із захисними насипами і необхідним комунікаційним обладнанням. Які саме боєприпаси буде виробляти Естонія наразі не розголошується.
Раніше в Естонії розглядали два варіанти внутрішнього боєприпасного виробництва.
Перший – за участі передусім власної оборонки, коли одне з підприємств естонського ОПК створить спеціалізоване підприємство з виробництва боєприпасів.
Другий – запросити до цього процесу закордонну європейську компанію (пріоритетно приватну), яка буде розвивати необхідні виробничі потужності в країні.
Аналогічні плани з виробництва боєприпасів має й інша країна Балтії – Литва, яка підписала з німецькою оборонною компанією Rheinmetall меморандум про наміри будівництва заводу з виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів.
Крім того, днями стало відомо, що Україна буде виробляти 155-мм снаряди за ліцензією від норвезької компанії Nammo. Крім того, раніше ми отримали ліцензію від KNDS/Nexter. Також Rheinmetall побудує в Україні завод боєприпасів “під ключ”.