Аліко Данготе, найбагатша людина Африки, поскаржився, що йому важко подорожувати власним континентом. Курйоз у тому, що європейцям чи американцям це зробити куди простіше, ніж тижня уродженцю Нігерії, який навіть зумів стати нечувано багатим. Про це пише CNN.
Незважаючи на те, що уродженець Нігерії Аліко Данготе веде бізнес у багатьох країнах, він скаржиться, що стикається з набагато більшою кількістю перешкод під час перетину Африки, ніж коли-небудь стикалися відвідувачі з європейськими паспортами.
“Як інвестор, як людина, яка хоче зробити Африку великою, я повинен подати заяву на отримання 35 різних віз у своєму паспорті”, — сказав 67-річний Данготе на нещодавньому форумі генеральних директорів Африки в Кігалі.
“У мене справді немає часу ходити по посольствах із паспортом, щоб отримати візу”, — поскаржився він під сміх аудиторії.
Багатьох африканців дратує той факт, що європейські паспорти колишніх колонізаторів мають більше безвізового доступу до Африки, ніж багато африканських паспортів. Данготе переконливо висловив це в Кігалі, коли він повернувся до французького керівника поруч із ним і заявив: “Я можу запевнити вас, що Патріку (Пуянне, генеральний директор Total Energies) не потрібні 35 віз у французькому паспорті, а це означає, що ви маєте більш вільне пересування, ніж я в Африці”.
При цьому він похвалив Руанду, яка скасувала візи для всіх африканських громадян у 2023 році. Бенін, Гамбія та Сейшельські острови також пропонують безвізовий доступ для всіх африканців.
Але багато африканських країн, як і раніше, вимагають візи від інших африканців, і цей досвід загрожує дискримінацією, ворожістю і захмарними митами.
Нігерійський режисер-мандрівник Тайо Айна розповідав, що йому навіть довелося здавати аналізи, щоб потрапити до Ефіопії. Його також затримували в аеропортах Кенії та Південної Африки через його нігерійський паспорт. У підсумку він купив собі паспорт карибської країни Сент-Кітс і Невіс за 150 000 доларів, щоб мати змогу подорожувати вільніше.
“Іноді їдеш у країну, а там уже немає візи після прибуття. Трапляються випадки, коли людей депортують, коли вони приземляються, бо там змінили політику в той час, поки людина була в небі”, — каже 31-річний Тайо.
Африканський союз заявив, що однією з його цілей є зняття “обмежень на можливість африканців подорожувати, працювати і жити на своєму континенті шляхом зміни обмежувальних законів і просування безвізового режиму”, але реалізація цього плану йде дуже повільно.