Центри державного підприємства «Документ» у шести європейських країнах видали понад 672 тисячі українських паспортів. Вказані дані не включають кількість документів, виданих в Італії. Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.
У Польщі, Туреччині, Чехії, Словаччині, Німеччині, Іспанії та Італії центри ДП «Документ» опрацювали майже 900 тисяч заяв та видали понад 672 тисячі паспортів громадянина України.
За кордоном функціонують 13 центрів ДП «Документ» у 7 країнах. Українці можуть отримати послуги з оформлення паспортних документів та обміну посвідчення водія.
У Німеччині в центрах ДП «Документ» вже видано 210 тисяч ID-карток та закордонних паспортів
Наразі в Німеччині функціонує три таких центри, які належать до сфери управління МВС України. Станом на 17 квітня 2024 року, вони видали понад 210 тисяч ID-карток та закордонних паспортів. Співробітники центрів допомагають українцям оформити або відновити необхідні документи, а також консультують з питань міграції. Загалом з початку повномасштабної війни Німеччина прийняла близько 1,2 мільйона українців. Варто нагадати, що згідно з чинним законодавством, кожен громадянин України має право мати два чинних закордонних паспортів. Якщо, наприклад, людина подає документи на новий закордонний паспорт, при цьому старий є чинним, то вона має право залишити його. Попередній (або один з попередніх) закордонний паспорт підлягає анулюванню у разі якщо:
- закінчився термін його дії,
- у разі зміни інформації.
Крім цього, бувають випадки, коли старий паспорт для виїзду за кордон потрібен з певних причин. У цьому випадку анульований паспорт може не вилучатися за заявою особи, якій належить документ. Виняток становить зміна прізвища – у цьому випадку залишити старий закордонний паспорт, як чинний неможливо.