Понад 100 років тому круїзний лайнер “Титанік” зазнав аварії й тепер покоїться на дні Північноатлантичного океану. Відтоді вчені в усьому світі розробляють різні стратегії, щоб дістатися до того, що залишилося від “Титаніка”, і деякі з цих спроб виявилися вельми трагічними, пише Daily Mail.
Минув рік відтоді, як підводний апарат “Титан”, на борту якого перебувало п’ятеро людей, трагічно вибухнув на шляху до місця аварії “Титаніка”. Тепер жахлива анімація показує, наскільки глибоко занурився підводний апарат, перш ніж його розчавив величезний тиск води.
Анімація була створена іспанською анімаційною компанією MetaBallStudios і показує поступове занурення в цифровий пейзаж, прихований під поверхнею океану. Для наочності автори ролика помістили у воді найвищі об’єкти у світі, зокрема Ейфелеву вежу, Статую Свободи та найвищу будівлю у світі — Бурдж-Халіфа. Зрештою підводний апарат досягає неймовірної глибини в 3700 метрів, де на дні Північної Атлантики покоїться затонулий “Титанік”.
Відомо, що підводний апарат “Титан”, керований американською фірмою OceanGate, почав занурення вранці 18 червня 2023 року. Через 1 годину і 45 хвилин контакт із базовим кораблем було перервано. Далі наступили чотири дні пошуків за допомогою дистанційно керованого підводного апарату, зрештою було виявлено уламки “Титана” — вони були за 487 метрів від носової частини “Титаніка”.
Пізніше стало відомо, що всі п’ятеро людей на борту підводного апарату загинули миттєво, коли “Титан” був знищений катастрофічним вибухом. Зазначимо, що в момент занурення на борту перебували:
- Шахзада Давуд;
- 19-річний Сулеман Давуд;
- британський мільярдер Хеміш Хардінг;
- французький дослідник Поль-Анрі Нарголе;
- виконавчий директор OceanGate Стоктон Раш.
Зазначимо, що раніше до занурення Стоктон Раш запевняв, що занурення до місця аварії на підводному апараті “Титан” насправді “безпечніше, ніж перехід вулиці”. Утім, далеко не всі були з ним згодні.
Передбачається, що вибух підводного апарату “Титан”, ймовірно, був викликаний раптовим переходом від низького тиску до високого всередині підводного човна. Припускають, що причиною тому став дефект у стінках апарата. У глибинах глибокого океану тиск зростає до такої міри, що вижити можуть тільки спеціально пристосовані організми. Раніше Джеймс Кемерон також заявляв, що у “Титана” є три потенційні точки відмови, він також вважав, що корпус із вуглецевого волокна є “ахіллесовою п’ятою “Титана”. Утім, Берегова охорона США все ще розслідує інцидент, а тому точні причини вибуху підводного апарата все ще не зрозумілі.
Відомо, що підводний апарат “Титан” компанії OceanGate був спроєктований так, щоб досягати глибини, яка більш ніж у вісім разів перевищує цю, максимум до 4000 метрів. Попри торішню катастрофу, дослідники все ще планують здійснити подорож уламками “Титаніка”, що швидко руйнуються.