Глава РФ Володимир Путін переніс послання Федеральним зборам, яке мало відбутися наприкінці лютого, на невизначений термін через підготовку до зустрічі з президентом США Дональдом Трампом , розповіли Faridaily інформовані джерела.
За їхніми словами, роботу над текстом послання в уряді та адміністрації президента було поставлено на паузу кілька тижнів тому, а дати, коли воно може бути озвучене, поки що немає. «Економічний порядок денний послання зрозумілий, основні соціальні питання теж. А політично ми зрозуміємо, як житимемо, після [зустрічі з Трампом]», — пояснив один із співрозмовників видання.
Звертатися щорічно до Держдуми та Ради Федерації — конституційний обов’язок президента. У 2022 році Путін скасував послання на тлі війни, що почалася в Україні, а в останні два роки він оголошував його наприкінці лютого. Про те, що послання цього року було перенесено на невизначений термін, повідомив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков . Пізніше він уточнив, що звернення не буде прив’язане до переговорів із США.
Напередодні, 18 лютого, делегації США та Росії вперше провели офіційні переговори після повномасштабного вторгнення російської армії до України. Зустріч відбулася у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді.
За її підсумком, помічник російського президента Юрій Ушаков повідомив про підготовку зустрічі Путіна і Трампа, але зазначив, що вона навряд чи буде організована до кінця лютого. Тим часом сам Трамп не виключив того, що зустрітися з Путіним у найближчий тиждень.
До цього, як зазначає Faridaily, Путін уже змінював свій графік через Трамп. Так, наприклад, щоб привітати президента США з інавгурацією, Путін переносив у січні нараду із Радбезом. Минулого тижня він скасував нараду з урядом через першу офіційну телефонну розмову з Трампом. Про те, що Путін останнім часом зайнятий винятково питанням переговорів з американського боку, також кажуть його рідкісні появи на публіці. Протягом останніх двох тижнів Кремль публікував лише звіти про двосторонні зустрічі президента, які були записані заздалегідь, телефонні дзвінки, а також короткі зведення із засідань Ради безпеки. Винятком стала одна громадська нарада з урядом.
При цьому Путін та інші офіційні особи майже не коментують російсько-американські відносини, оскільки, за словами співрозмовника Faridaily, Кремль боїться негативно вплинути на прихильність, яку демонструє американська влада.