Європейські газові контракти на жовтень стали дорожчими для страхування, ніж контракти на середину зими. Це свідчить про те, що трейдери готуються до можливих перебоїв у постачанні на початку опалювального сезону, пише Bloomberg.
Це сталося після вторгнення України в Курську область Росії, поблизу ключового пункту транзиту газу, через який паливо постачається до кількох країн Європи. Раніше цього місяця побоювання щодо можливих перебоїв призвели до стрибка ціни на газ до найвищого рівня за цей рік.
Трейдери очікували, що російський газ буде продовжувати надходити через газозабірну станцію “Суджа” принаймні до кінця 2024 року, коли закінчується термін дії ключової транзитної угоди. Однак ці плани опинилися під загрозою через активні бойові дії поблизу, навіть попри те, що обидві сторони заявили про готовність продовжувати постачання газу.
Хоча Європа доклала зусиль для зменшення залежності від російського газу після вторгнення Росії в Україну, припинення постачання у найближчі місяці все одно стане шоком для ринку, що призведе до зростання цін для споживачів і промисловості. Особливо це вдарить по Австрії та Словаччині, які продовжують залежати від російського палива.
Ці ризики, разом із можливим загостренням конфлікту на Близькому Сході або непередбаченими змінами в поставках від провідного постачальника Норвегії, можуть ще більше дестабілізувати ринок менш ніж за два місяці до початку опалювального сезону.
ЗМІ повідомляють, що кілька російських нафтопереробних заводів перебувають на межі закриття. Якщо це станеться, то…
В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…
Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…