Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв опублікував докладний заклик до повної ліквідації України та її приєднання до РФ відповідно до того, що він евфемістично назвав "формулою світу". Його вимоги відображають реальні наміри Кремля щодо української держави.
Зокрема, Москва не залишає місця для переговорів щодо завершення війни з іншими цілями, крім встановлення точних умов «повної капітуляції Києва». Про це йдеться у зведенні американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
Медведєв почав розповідати про «мирний план» з риторичного позбавлення України суверенітету, називаючи її «колишньою» країною та укладаючи її назву у лапки. Він виклав сім пунктів своєї «формули світу», яку сардонічно назвав «спокійною», «реалістичною», «гуманною» та «м’якою».
Зазначається, що ці цинічні тези включають:
– визнання Україною своєї військової поразки, повну та беззастережну капітуляцію та повну «демілітаризацію» країни;
– визнання всім міжнародним співтовариством «нацистського характеру» України та «денацифікацію» українського уряду;
– заяву Організації Об’єднаних Націй (ООН), що позбавляє Україну статусу суверенної держави «згідно з міжнародним правом», а також декларацію про те, що будь-яким державам-правонаступникам України буде заборонено приєднуватися до будь-яких військових союзів без згоди Росії;
– відставку всіх українських властей та негайні тимчасові парламентські вибори;
– виплату Росії українських репарацій;
– офіційне визнання тимчасовим парламентом, який буде обраний після відставки нинішнього уряду України, того, що вся українська територія є частиною Росії, а також і ухвалення закону про возз’єднання, в результаті якого українські території увійдуть до складу РФ;
– розпуск тимчасового парламенту та визнання ООН «возз’єднання» України з Росією.
“Тон поста Медведєва навмисно сардонічний, а заклики, які він робить, здаються крайніми, але кожен із семи пунктів медведівської «формули світу» є реальним і центральним елементом ідеології Кремля, а також заявлених цілей та виправдань війни. Медведєв просто спростив ситуацію та синтезував їх в один жорстокий пост у Telegram», – зазначили у ISW.
Там наголосили, що перші два із семи цинічних пунктів передбачають повну військову поразку, роззброєння, «демілітаризацію» та «денацифікацію» України.
Два останні «процеси» російський диктатор Путін назвав головною метою Росії в Україні, коли оголосив про вторгнення 24 лютого 2022 року. Інші кремлівські чиновники часто знову наголошували на ці цілі в наступні два роки війни. Тому заклики Медведєва до відставки всієї української влади та створення нового тимчасового уряду – це ті ж заклики до «зміни режиму», просто зроблені з більшою конкретизацією методів. А його вимога про те, щоб будь-якій державі-наступнику України було заборонено вступати до військових союзів без дозволу Росії, є закликом до постійного нейтралітету України, що Путін та інші кремлівські чиновники повторюють регулярно.
Аналітики наголосили, що лідер країни-агресора Росії встановив принципи, які узгоджують цілі Кремля в Україні із сімома пунктами Медведєва, ще в есе 2021 року «Про історичну єдність росіян та українців». У ньому він заявив, що українці та росіяни «історично є одним єдиним народом», який був «насильно та несправедливо розлучений зовнішніми мерзенними силами».
Це есе Путін використав, щоб підірвати суверенітет України та претензії на її власний політичний, соціальний, історичний, мовний та культурний розвиток – усі ці припущення лежать в основі та закликів Медведєва розпустити Україну як юридичну особу та повністю включити її до складу РФ.
Путін та інші російські офіційні особи вже давно встановили інформаційні умови для визначення України як «невід’ємної та невіддільної частини території РФ» та поставили свої цілі в Україні як «возз’єднання» українських територій із їхньою ймовірною історичною батьківщиною.
«Формула миру» Медведєва ясно і жорстоко висловлює те, чого Путін і Кремль вже давно вимагають у дещо евфемістичніших фразах: світ для Росії означає кінець України як суверенної та незалежної держави будь-якого типу з будь-якими кордонами. Тим, хто виступає за примус України до вступу в переговори з Росією, слід було б взяти до уваги цю російську позицію, що постійно повторюється», – підсумували в ISW.