Гігантський державний китайський сировинний трейдер Wuchan Zhongda Group Co зазнав збитків після того, як зникла партія міді вартістю майже 20 мільйонів доларів, що повинна була надійти з Росії. Про це пише Bloomberg.
“Wuchan Zhongda Group Co купила 2 000 тонн рафінованої міді у російського металургійного заводу, яка мала бути доставлена минулого місяця. За словами людей, обізнаних з інцидентом, вона так і не дійшла до порту”, — йдеться у матеріалі.
Співробітники китайської компанії відвідали Росію, щоб з’ясувати, що сталося. Проте навіть не змогли визначити, де саме розташований завод, з якого мала б надійти партія міді.
За словами працівників Wuchan Zhongda, компанія придбала метал у російської компанії під назвою “Регіональна металургійна компанія” наприкінці минулого року. Партія мала бути продана місцевому трейдеру, що є поширеною практикою в Китаї, де дрібні торговці користуються банківськими кредитами, доступними для більших конкурентів.
“Вантаж вийшов з Санкт-Петербурга на початку цього року і мав прибути до китайського порту Нінбо наприкінці травня, після того, як його маршрут був змінений навколо мису Доброї Надії, щоб уникнути конфлікту в Червоному морі”, — йдеться у матеріалі Bloomberg.
За словами неназваних співрозмовників видання, замість цього метал був зареєстрований як набагато дешевший граніт і, ймовірно, опинився в Туреччині, про що свідчать записи судноплавної компанії, яка обробляла партію.
Як пишуть журналісти, цей випадок став останнім ударом по міжнародній торгівлі металами та посилив побоювання щодо шахрайства на часто засекреченому ринку купівлі-продажу сировини.
“Росія є одним з найбільших світових постачальників міді, а Китай — найбільшим її споживачем. Ризик полягає в тому, що вигідні умови під час високих цін на метал можуть спокусити китайських трейдерів укласти угоди, коли відносини з постачальником не є добре налагодженими. За словами людей, китайські фірми, налякані останнім інцидентом, почали проводити внутрішні перевірки власних контрактів з контрагентами”, — зазначили у статті.
Компанія Wuchan Zhongda, що базується у східній провінції Чжецзян, відмовилася від офіційних коментарів.