Вночі 12 січня США та Велика Британія за підтримки союзників завдали ударів по об’єктах у Ємені, які контролюють бойовики-хусити. Удари стали відповіддю на десятки атак хуситів на кораблі у Червоному морі, що поставило під загрозу безпеку на одному із найважливіших морських торгових маршрутів у світі.
Хуситів активно підтримує Іран, який почав збільшувати свою допомогу угрупованню у 2014 році в міру ескалації громадянської війни та посилення суперництва із Саудівською Аравією. Іран постачає угрупованню зброю та технології (для морських мін, балістичних та крилатих ракет, а також безпілотників).
Хусити як союзники Ірану є частиною антиамериканської та антиізраїльської коаліції.
Після вторгнення терористів ХАМАС в Ізраїль та початку операції у Секторі Гази єменські хусити почали нападати на торгові судна в Червоному морі. Так вони демонстрували свою підтримку палестинському угрупованню та обіцяли продовжувати атаки, доки Ізраїль не припинить операцію в Газі.
Ємен — це держава, розташована на півдні Аравійського півострова в Південно-Західній Азії. На півночі межує із Саудівською Аравією й Оманом на сході, пишуть fakty
Єменська Республіка була утворена 22 травня 1990 року внаслідок об’єднання Єменської Арабської Республіки (ЄАР, або Північний Ємен) та Народної Демократичної Республіки Ємен (НДРЄ, або Південний Ємен).
Процвітанню держави сприяло вигідне розташування на перехресті стародавніх торговельних шляхів, що з’єднували Африку, Азію та Близький Схід.
Ємен — переважно аграрна країна. Стародавні римляни називали цю родючу і багату країну “Щаслива Аравія” (Arabia Felix). На сільське господарство і видобувну промисловість у 1990-х роках припадало 68,4%. Тут є невеликі алюмінієві заводи.
Основними галузями промисловості є:
- нафтова і нафтопереробна;
- цементна;
- текстильна;
- харчова.
Транспорт — автомобільний та морський. Морські порти: Ель-Мукалла, Ходейда, Аден, Моха, Саліф.
Основні аеропорти розташовані в Хормаксарі (біля Адена) й Сані.
Паспорт країни:
- Офіційна назва: Республіка Ємен;
- Столиця: Сана;
- Площа: 527,9 тис. км2;
- Грошова одиниця: єменський ріал;
- Кількість населення: 24 млн осіб (станом на 2011 рік);
- Густота населення: 45 осіб/км2;
- Етнічний склад: араби 96%, інші (перси, євреї, пакистанці, індійці, сомалійці, амхари) 4%;
- Офіційна мова: арабська;
- Домінантна релігія: іслам;
- Релігійний склад: мусульмани-суніти — 52%, мусульмани-шиїти — 46%, друзи — 2%;
- Державний устрій: унітарний;
- Форма державного правління: президентська республіка;
- Адміністративно-територіальний поділ: 21 мухафаза, що поділені на 333 райони;
- Найбільші міста: Аден (800 тис. осіб), Таїз (615 тис. осіб), Ель-Мукалла (177 тис. осіб);
- Рівень урбанізації: 31%.
Реформи, розпочаті за часів об’єднання, зробили Ємен більш відкритою країною для зовнішнього світу. При цьому тут панують сильні племінні звичаї та старі традиції.
Між північчю й півднем зберігалася чимала напруженість. Відомо, що весь час незалежності у країні тривала громадянська війна між військами ДРЄ та Північним Єменом (21 травня 1994 — 7 липня 1994 року).
Де розташований Ємен на карті світу
Ємен на карті омивається Червоним та Аравійським морем, на півдні — водами Аденської затоки.
Загальна довжина морського узбережжя — 1906 км.