Через санкції з боку Заходу щодо російських енергоресурсів Кремль змушений був відмовитися від ідеї видобутку газу в Арктиці, пише The Telegraph .
Завод у Білокам’янці вже збудований, але він не працює, хоча Кремль обіцяв нові місця на 15 тисяч робітників. Джерело пише, що зупинка видобутку газу в Арктиці – черговий удар по Путіну.
Ще 2023 року російський диктатор разом із главою «Новатека» Міхельсоном хвалилися новим об’єктом у Білокам’янці, називаючи його «провідним» у світі. Проте того ж року Мінфін США ввело санкції проти об’єкту «Арктик ЗПГ 2». Це був завод із виробництва ЗПГ у Західному Сибіру. Спеціально для цього об’єкту в Білокам’янці було збудовано морську платформу для переробки газу. Саме ж «блакитне паливо» мало йти на експорт до країн Азії.
Як виявилося, у 2024 році було збудовано дві з трьох платформ. Їх навіть встигли відбуксирувати до Обської затоки. Одна платформа мала видобувати близько 20 млн тонн газу, проте вони стоять без діла.
Для реалізації масштабного проекту «Новатек» потрібен і флот, включаючи криголамні газовози, однак і тут проблеми через санкції.
Співробітник Оксфордського інституту енергетики Віталій Єрмаков наголосив, що санкції Заходу проти «Арктик ЗПГ 2» виявилися дуже ефективними. Експерти пишуть, що сам об’єкт “Арктик СПГ 2” та “Новатек” стали особливою мішенню для США.
Слід зазначити, що не цей факт вибив Путіна з колії, а заяву Індії про те, що вона не планує закуповувати газ у «Арктік ЗПГ 2».
Водночас Індія ще не відмовилася від купівлі російської нафти. Нещодавно компанія «Роснефть» уклала угоду з приватним заводом Reliance щодо постачання 500 тисяч барелів «чорного золота» на день.