Місто Telosa City може стати домівкою для мільйонів людей посеред пустелі Сполучених Штатів. Підприємець Марк Лор оприлюднив плани нового поселення, жителі якого витрачатимуть лише 15 хвилин на поїздки на роботу та зможуть відвідувати ферми, збудовані на хмарочосах. Про це пише Daily Express US.
Бізнесмен сподівається, що місто змагатиметься з “пливучим” містом Oceanix Busan у Південній Кореї або дзеркальним містом The Line у Саудівській Аравії. Будівництво обійдеться приблизно в 400 мільярдів доларів. Видання зазначає, що назва Telosa City походить від грецького слова, яке використовував Аристотель, і означає “вища мета”. Лор хоче зробити Telosa City “найвідкритішим, найсправедливішим та найінклюзивнішим містом у світі”. Мільярдер заявив, що хоче, щоб воно було екологічно чистим.
Місто буде побудовано посеред пустелі між Невадою, Аризоною і Ютою. У ньому буде водоочисна станція, а також сувора вказівка не використовувати джерело надто часто і працювати здебільшого на відновлюваній енергії.
Лор також мріє перетворити Telosa City на “15-хвилинне місто”, в якому все, що може знадобитися жителям, буде доступно на невеликій відстані. Традиційні автомобілі будуть заборонені, їх замінять громадський транспорт, велосипеди та автономні машини.
Однією з головних визначних пам’яток стане хмарочос “Рівність”. У ньому розташовуватимуться ферми, фотоелектричні панелі та сховища води.
Лор вважає, що до 2030 року в місті площею 120 000 гектарів житимуть 50 000 осіб. До 2050 року ця цифра сягне п’яти мільйонів. Розробник сподівається, що населення буде “різноманітним”, як і біорізноманіття міста. Він також хоче, щоб жителі “безпосередньо впливали” на політичні рішення, щоб приватні власники були поза законом, а гроші перекачувалися в соціальні служби.