Поляки стали повертати продукти, імпортовані з України. Зокрема, назад в Україну повернули 3,5 тонни меду, який Польща імпортувала з нашої країни.
Про це стало відомо з інформації, розміщеної на сайті Polsat.
Український мед забракувала торгова інспекція якості сільськогосподарської та харчової продукції в Любліні. Інспекція наклала заборону на продаж цієї партії меду на польському ринку. У повідомленні пишуть, що мед не пройшов контроль якості продукції.
Зокрема, його перевіряють на вміст пилку гречки – Fagopyrum. Якщо в продукті немає цього пилку або зафіксовано його низький вміст, то це може свідчити, що мед не натуральний, або містить у собі сторонні домішки на кшталт цукрового сиропу або замінників. Крім того, це може свідчити про змішування різних видів меду. У будь-якому випадку така продукція не відповідає стандартам ЄС.
Слід зауважити, що в ЄС і раніше були спроби звинуватити Україну у продажу неякісного меду. Однак українські виробники стверджують, що відправляють на експорт до Європи лише якісний продукт. І звісно, звинувачення у продажі меду, який не відповідає кондиціям, може сильно підірвати реноме України як одного з основних постачальників меду на світовий ринок.
Частка нашої країни у світовому продажу меду дуже висока. Наприклад, у 2018 році, мед з України становив десяту частину усього світового ринку цього продукту. Наша країна значно збільшила обсяги його продажу з 2015 року. Тоді в Україні якраз лютувала економічна криза, і внутрішнє споживання меду різко скоротилося. Тому виробники почали активно шукати виходу на міжнародний ринок і знайшли його.
Відповідно до даних продовольчої організації ООН, Україна за рік виробляє в середньому 65-70 тисяч тонн меду. Причому більша частина виробленого йде на експорт. Так, у 2023 році наша країна експортувала близько 50 тисяч тонн меду, у 2022 – 48 тисяч тонн, у 2021 – 57,6 тисячі тонн. А рекордним за обсягом збору та експорту став 2020 рік. Тоді за кордон було продано 80 тисяч тонн меду.