Менш ніж за десять років чисельність польських збройних сил збільшилася приблизно вдвічі — з 95 000 до 200 000 осіб, включаючи 148 000 військовослужбовців, що діють, і створені в 2015 році сили територіальної оборони чисельністю 38 000 осіб.
Кінцевою метою є загальна кількість армії в 300 000 осіб, що дозволить Польщі стати найбільшою сухопутною армією НАТО в Європі, пише видання haggin.az
Планується створити арсенал із 1600 бойових танків, більше, ніж у Великобританії, Франції, Німеччини, Іспанії та Італії разом узятих. За прогнозами, цього року витрати на оборону зростуть до 3% ВВП, а за деякими розрахунками можуть перевищити 4%, що стане найвищим показником у НАТО.
Маріуш Блащак, який був головним архітектором цих реформ, обіймаючи посаду міністра оборони з 2018 року до кінця минулого року, прямо говорить про їхню мету. «Ми робимо це для того, щоб створити такий рівень стримування, щоб Путін не мав бажання нападати на Польщу», — сказав він в інтерв’ю The Times.
Програма переозброєння Польщі серйозно розпочалася наприкінці 2018 року. Має дві головні цілі. Перша – прив’язати до себе США як головного гаранта безпеки Польщі, подвоївши витрати на оборону та замовивши величезну кількість передового американського обладнання: 366 танків M1 Abrams, 486 реактивних систем залпового вогню HIMARS, щонайменше 32 бойові літаки F-35.
Другий і найважливіший аспект — це масштаб. У той час як західноєвропейські країни вкладали мільярди у високотехнологічні, але надзвичайно дорогі системи, Польща задовго до 24 лютого 2022 року зрозуміла, що у сухопутній війні в Європі справді важлива кількість.
«Багато самопроголошених експертів стверджували, що сучасна війна вестиметься в основному в кіберпросторі або з використанням легкої піхоти та безпілотних систем… Однак, як показала реальність, вони помилялися… Сухопутні війська, як і раніше, залишаються найважливішим елементом збройних сил», — каже Маріуш Блащак.
Отримання ядерної зброї, а водночас статусу ядерної держави є цілком реальним для Варшави в найближчі кілька років. Таку думку висловив в ефірі радіостанції RFM 24 польський генерал у відставці Ярослав Крашевський.
«Я вважаю цей сценарій цілком реальним. Ті, хто має ядерний потенціал, мають дуже високий рівень безпеки. Зазвичай такі країни не зазнають нападів і навіть не враховуються можливості проведення будь-яких дій, спрямованих на виникнення локальної кризи», — заявив Крашевський.
Він наголосив, що розглядає як завдання на найближчі роки отримання Польщею ядерного арсеналу.