Безстрашний 26-річний Гаррі Джаггард з англійського міста Стратфорд-на-Ейвоні три роки тому кинув нудну роботу, зібрав рюкзак і вирушив подорожувати. Чоловік побував у 51 країні в Азії, Африці та Близькому Сході, витрати на поїздки покривали його відео на YouTube, пише британський таблоїд Daily Star.
У кожному новому місці Джаггард проводить близько тижня, щоб перейнятися культурою місцевих жителів: носить традиційний одяг, вивчає їхню мову і пробує кухню. Улюбленими країнами мандрівника стали Афганістан, Непал, Пакистан, Ємен і Колумбія.
“Найчастіше я пив чай з місцевими жителями і ухилявся від занадто цікавих кіз. Мені подобається спосіб життя з рюкзаком за спиною. Я бачу світ і розумію, що 99% людей не намагаються мене викрасти або обікрасти”, — розповів він.
Джаггард зізнається в наявності повної свободи в плані розкладу: чоловік прокидається зазвичай рано, подорожує і спілкується з людьми, у яких у нього схожі інтереси.
“Мені подобається хвилювання невідомості. Я ніколи не знаю, що буду робити завтра”, — додав він.
Умови проживання мандрівника сильно відрізняються: від розкішного готелю в Дубаї з аквапарком, акваріумом і найкращим шведським столом — до 50-пенсового готелю в Пакистані з дерев’яним ліжком без подушок, простирадл і кондиціонера в гуртожитку з 30 іншими чоловіками.
“Часто я безкоштовно зупинявся в сімейних будинках в Індії, Непалі, Шрі-Ланці та на Філіппінах і це були найкращі враження. Ви зможете відчути, яке насправді життя в цих країнах”, — сказав він.
Три найяскравіші враження Джаггарда: 22-годинна поїздка на даху поїзда, що перевозить залізну руду, пустелею Сахара, вирізання ножем племінного татуювання в Південному Судані та чаювання з талібами в Афганістані.
За підсумками подорожей він зрозумів, що у світі багато страждань і висловив подяку за народження в розвиненій країні. Гаррі визнає, що не потрапляв у небезпечні ситуації, його сім’я непокоїться і намагається стежити за його місценаходженням.
“На щастя, у мене нічого не вкрали. Я зустрічав неймовірно гостинних людей у місцях, які вважаються небезпечними. Мене нокаутували в кулачному бою в Нігерії. У Пакистані мене називали терористом, поїздка в Сомалі була тривожною, попри супровід двох озброєних охоронців”, — ділиться він пережитим досвідом.
Джаггард приїжджає додому на місяць раз на рік і проводить час у сімейному колі. Постійне пакування і розпакування речей, переїзди кожні три дні, часті хвороби стомлюють, але Гаррі вестиме такий спосіб життя доти, доки йому не набридне.
“Я не можу уявити, повернення додому і роботу з 9 до 17. Я люблю Велику Британію, але вважаю, що потрібно їхати туди, де до тебе ставляться краще. У Британії такого немає, а на Балі, в Індонезії, вдвічі дешевше, погода краща, і там живе велика спільнота людей, які поділяють мою місію”, — зазначає він.