Твердження про те, що німці масово відправляють до Польщі «нелегалів» з Азії чи Африки, не підтверджуються цифрами, – зазначає польське видання Businessinsider.
Німеччина повертає головно українців, які не мають права в’їзду в країну.
З жовтня 2023 року Німеччина здійснює контроль на сухопутному кордоні з Польщею, Чехією та Швейцарією. Статистика німецької поліції, отримана TVN24, показує, що відтоді до Польщі повертали переважно громадян України, а не мігрантів з країн Африки чи Азії.
З моменту запровадження контролю на польсько-німецькому кордоні (16 жовтня 2023 року) до кінця 2024 року загалом близько 11 000 осіб повернули назад або депортували з Німеччини до Польщі.
Чому Німеччина не приймає українців?
Німеччина відмовляє у в’їзді деяким громадянам України з кількох причин.
Це може бути пов’язано з тим, що українці, вже отримали правовий захист в одній із країн Європейського Союзу, і намагаються переїхати до Німеччини.
Деякі громадяни України не мають усіх необхідних документів для поїздки в межах Шенгенської зони, що є підставою для відмови у в’їзді. Крім того, система прийому біженців перевантажена – німецькі землі, такі як Баварія та Саксонія, відмовляються приймати більше біженців. Місцева влада стверджує, що не в змозі забезпечити належне розміщення та підтримку додаткових людей.
Перевірка автомобілів між польським Слубіце та німецьким Франкфуртом на Одері.
Більш детальні дані Головного управління федеральної поліції в Потсдамі показують, що кількість відмов у 2024 році, у перший повний рік прикордонного контролю, зросла до 9369 випадків.
Найбільшу групу становили громадяни України – аж 4704 особи.
Для порівняння, повернуто 580 афганців, 470 сирійців, 377 грузинів і 234 індійців.
Лише за січень 2025 року було зафіксовано 501 випадок відмов, майже половина з яких стосувалися українців – 241 особа. Серед інших – громадяни Грузії, Колумбії, Індії та Узбекистану.
Як наголошує TVN24, люди, яких повернули, можуть легально перебувати в Польщі.
Що стосується депортацій іноземців з Німеччини до Польщі, то їх кількість становила лише кілька сотень на рік і до 2024 року суттєвого зростання не було зафіксовано. Серед депортованих переважають поляки.
Німеччина розширює контроль на кордоні
У середині лютого уряд Німеччини продовжив спеціальну постанову про прикордонний контроль. Вона діятиме ще пів року, до 15 вересня.